Προς το περιεχόμενο

Ένα καλό Wireless Adaptor??


George555

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Insomniac's καλησπέρα!

Θέλω ένα καλό usb wireless adaptor το οποίο να έχει εμβέλεια μεγαλύτερη από ένα απλό-κοινό. Γιατί το ρούτερ είναι στο κάτω σπίτι και δεν γίνεται να μεταφέρω καλώδιο πάνω.(είναι περίεργη η διαρύθμηση και θέλει πολλά μέτρα) Έχετε κάτι να μου προτείνετε??

Είναι εργαλείο δουλειάς.

-κάπου είχα δει και κάποιο με κάτι κεραίες να εξέχουν αλλά δεν θυμάμαι πιο είναι ή αν είνα καλό. Αν κάποιος το ξέρει και αυτό αν είναι καλό ας πει-

Ευχαριστώ όλους σας εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι κανονικο pc βαλε pci με πολλες κερεες .αν ειναι λαptop δες τι υπαρχει με πολλες κερεες.αλλιως υπαρχει kai linksys expander(repeater)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό τι λες??

http://reviews.cnet.com/adapters-nics/belkin-pre-n-pc/4505-3380_7-31137552.html

To "inksys expander" πώς λειτουργεί ακριβώς?

Το τοποθετείς σε μια ενδιάμεση απόσταση και αυτό αυτόματα επεκτείνει το σήμα?

Και αν ναι, αν κάποια στιγμή κλείσω το ρούτερ μου και είναι άλλο ρπυτερ σχετικά κοντά, θα ποιάσει το σήμα αυτουνού να επεκτείνει??

Πως λειτουργεί?

Σ'ευχαριτώ για τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λινκσυς expander ειναι σαν αναμεταδοτης.δηλαδη το βαζεις καπου που να πιανει το σημα και αυτο το λαμβανει και το αναμεταδιδει δυναμομενο σαν να εχεις φερει πιο κοντα το ρουτερ.δεν 8α επεκτινει αλλου αν το ρυ8μισεις.8α επεκτεινει αλου αν βρει ενα αλλο ρουτερ με το idio ssid και με το ιδιο κλειδωμα .δυσκολο δηλαδη.απλα στο ssid βαλε κατι διαφορετικο οχι τα default linksys κτλ.καλη καρτουλα απλα ειναι n πρωτοκολλο.to n παιζει πιο δυνατα πιο γρηγορα κτλ οταν και ο ρουτερ σου ειναι n αλλιως μια απο τα ιδια.δεν ξερω αν καμια pcmcia εχει εξωτερικη κεραια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...