Προς το περιεχόμενο

urgent!!! "vstaldr missing" μηνυμα εκκινησης


islas canarias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλημερα, χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια, τα βιστα κατα την εκκινηση στο λαπτοπ της δουλειας που βγαζει vstaldr missing και δε φορτωνουν με τιποτα. ειναι αντιστοιχο με το ntldr missing που μου εχει βγαλει κατα κατα καιρους στα xp παλαιοτερα και αναγκαζομουν να κανω φορματ!!! ξερει κανεις να βοηθησει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς,δοκίμασε από το cd της εγκατάστασης να τρέξεις το σχετικό πρόγραμμα των Vista για disk scanning...

(είναι πάντα chkdsk /r ρε παιδιά;Και στα Vista;Και μπαίνει σε recovery console mode επιλέγοντας R κατά την εγκατάσταση; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
παιδια καλημερα, χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια, τα βιστα κατα την εκκινηση στο λαπτοπ της δουλειας που βγαζει vstaldr missing και δε φορτωνουν με τιποτα. ειναι αντιστοιχο με το ntldr missing που μου εχει βγαλει κατα κατα καιρους στα xp παλαιοτερα και αναγκαζομουν να κανω φορματ!!! ξερει κανεις να βοηθησει??

Για τα vista δεν ξερω μια και τα χω μονο για να κανω δοκιμες και δεν μου χει τυχει το συγκεκριμενο.Αλλα για τα xp δεν ειναι αναγκη να κανεις format για να διορθωθει το προβλημα.

Κανεις boot απο το cd των xp,μπαινεις στην recivery console και αντιγραφεις το ntldr απο το cd στο σκληρο.Η διαδικασια ειναι αναλυτικα η παρακατω

http://support.microsoft.com/kb/318728

..αν και αναφερετε στα 2000 λειτουργει και στα xp.

Φανταζομαι πως και στα vista κατι αντιστοιχο θα γινεται.

 

 

Edit:

Mια βολτα στο google μου λεει διαφορα για bios emulation κλπ.

Ειναι γνησια τα vista που εχεις στην δουλεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τιποτα. το περιεργο ειναι οτι την ιδια μερα στα xp ελειπε το ενα και στα vista το αλλο, αυτο με το cd το δοκιμασα στα vista δεν γινοταν τιποτα με recovery κτλπ, δεν εβρησκε προβλημα και καλα οποτε φορματ, ευτυχως τα αρχεια τα ειχα σε partition. τεσπα κατεβασα acronis true image να τελειωνουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...