Προς το περιεχόμενο

Τρελό πρόβλημα με Powerpoint 2003


idet2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρεται.

 

Έχω την έκδοση Standard του Powerpoint 2003 και δε μπορώ να γράψω ελληνικά παρά μόνο στα Arial fonts. Οποιαδήποτε άλλη προσπάθεια δεν δουλεύει. Αντίθετα σε Wordpad, Word2003 όλα δουλεύουν κανονικά. Διαλέγω γραμματοσειρά, γυρίζω το πληκτρολόγιο στα ελληνικά και γράφω χωρίς κανένα πρόβλημα. Μόνο στο Powerpoint όταν διαλέξω τη γραμματοσειρά, βάλω τα ελληνικά μόλις πάω να γράψω το πρώτο γράμμα και για όση ώρα δαχτυλογραφώ γυρνάει αυτόματα στα Arial. Αυτό συμβαίνει με όλες τις γραμματοσειρές. Άμα σταματήσω τη δακτυλογράφηση χαρακτήρων και βάζω κενά ξαναπάει μόνο του στην αρχικά επιλεγμένενη γραμματοσειρά μέχρι να ξαναρχίσω την εισαγωγή χαρακτήρων.

 

Καμιά πρόταση κανείς;

 

Φαντάζομαι πως μια απεγκατάσταση και ολική επανεγκατάσταση πιθανότατα θα λύσει το πρόβλημα, αλλά θα ήθελα κάτι πιο σύντομο αν υπάρχει....

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω στο όλο θέμα ότι τώρα πλέον έχω κάνει πλήρη απεγκατάσταση και ΕΠΑΝΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ και όμως πάλι ΔΕΝ λέει να παίξει. Εξακολουθεί ΜΟΝΟ στο Powerpoint να έχει αυτό το πρόβλημα με τις γραμματοσειρές. Καμιά άλλη ιδέα κανείς??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Τελικά απο arial μέσω της επιλογής --> αντικατάσταση γραμματοσειρών μετατράπηκε αυτό που έγραψα σε Angsana new όταν όμως πάω να το ξανααλλάξω σε άλλη γραμματοσειρά μου βγάζει το εξής μύνημα : Επιλέξατε να αντικαταστήσεται μια γραμματοσειρά των 2 byte με μια γραμματοσειρά του ενός byte.Επιλέξτε μια γραμματοσειρά των 2 byte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...