Προς το περιεχόμενο

Πως παίρνεις το serial number των windows?


sintalkas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα,είχα πάει τον φορητό μου στο service του κατασκευαστή και δεν ξέρω τι windows μου έχουν βάλει και θέλω να δω τον serial number των windows που έβαλαν για να το συγκρίνω με τον δικό μου.Μιας και δεν μπορώ να κάνω με αυτά update και αν δεν είναι αυτά τα δικά μου να κάνω format.

Ξέρετε κάνα τρόπο να δω το serial number των windows που μου έβαλαν ή κανένα προγραμμάτακι που κάνει το ίδιο;

Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SIW, π.χ. Εκτός του ότι είναι από τα καλά free hardware analysis programs, διαβάζει και πολλές πληροφορίες σχετικά με το software. Μία από αυτές είναι και αυτό που ψάχνεις! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα,είχα πάει τον φορητό μου στο service του κατασκευαστή και δεν ξέρω τι windows μου έχουν βάλει και θέλω να δω τον serial number των windows που έβαλαν για να το συγκρίνω με τον δικό μου.Μιας και δεν μπορώ να κάνω με αυτά update και αν δεν είναι αυτά τα δικά μου να κάνω format.

Ξέρετε κάνα τρόπο να δω το serial number των windows που μου έβαλαν ή κανένα προγραμμάτακι που κάνει το ίδιο;

Ευχαριστώ..

 

Το κλειδί που θα βρεις σε καμμιά περίπτωση δε θα ταιριάζει μ΄αυτό του αυτοκόλλητου, είναι κλειδι OEM αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος για να κάνεις format αν δουλεύει κανονικά! Βρες το μ' αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδί που θα βρεις σε καμμιά περίπτωση δε θα ταιριάζει μ΄αυτό του αυτοκόλλητου, είναι κλειδι OEM αλλά δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος για να κάνεις format αν δουλεύει κανονικά! Βρες το μ' αυτό

 

με το siw τα βλεπεις ολα τα κλειδια ακομα και αυτα απο το αυτοκόλλητο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ευχαριστώ το βρήκα τον κωδικό και όλα δουλέψαν ρολόι.Έχω και ένα ΙΒΜ Thinkpad που δεν είχε CD εγκατάστασης και έτσι έχασα τα windows αργότερα βρήκα ενά αλλό δισκάκι με την ίδια έκδοση του λειτουργικού συστήματος που έιχα πριν, όμως δεν δέχεται τον κωδικό.Για αυτό μήπως ξέρετε κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να δει το SERIAL NUMBER που υπάρχει στο CD ή στο BIOS και όχι από το περιβάλλον εργασίας των Windows,ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα!θελω να βρω το serial number του υπολογιστη μου κι εγω.κατεβασα το siw οπως ειδα,αλλα που ακριβως μπορω να ψαξω?εννοω οτι το προγραμμα εχει πολλεσ επιλογες...μπορει να με βοηθησει κπς σας παρακαλω πολυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αριστερή στήλη πρέπει να επιλέξεις την κατηγορία Software --> Operating System και τώρα στο δεξί πλαίσιο ψάχνεις για την πληροφορία Product Key...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...