Προς το περιεχόμενο

S-ATA σκληρός


d-l-sama

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!!Πάνω στην τύχη μου που μου χάρισαν έναν καινούριο υπολογιστή,δεν μου έδωσαν τίποτα από drivers!βέβαια δεν ήταν αυτό το πρόβλημα!!τους βρήκα!!αλλά όταν έκανα format στο pc ανακάλυψα ότι ενώ μου αναγνώριζε κατα την διάρκεια του format και τους 2 σκληρούς που έχω,όταν ολοκληρώθηκε και άνοιξε κανονικά,είδα ότι μου αναγνώριζε μόνο τον σκληρό που έχω εγκατεστημένο το λειτουργικό!!έψαξα να βρώ τους drivers για τον σκληρό με την ελπίδα ότι όταν κάνω εγκατάσταση θα παίζει αλλά τίποτα!!!έχει κανείς καμιά ιδέα για το τί πρέπει να κάνω???γιατί είμαι μόνο με τον ένα σκληρό που είναι 37GIGA και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω καθόλου τον άλλο που είναι 400GIGA!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στο bios μου το αναγνωρίζει!!!τον βλέπω!!Βέβαι τον έχει σαν slave!!!από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω τι άλλες ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω στα bios!!αν γνωρίζει κάποιος ας πεί τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν να τις κάνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στο bios μου το αναγνωρίζει!!!τον βλέπω!!Βέβαι τον έχει σαν slave!!!από εκεί και πέρα δεν γνωρίζω τι άλλες ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω στα bios!!αν γνωρίζει κάποιος ας πεί τι ρυθμίσεις πρέπει να γίνουν να τις κάνω!

 

πηγαινε στο disk management (δεξι κλικ my computer ->manage-> disk management.

δες τον εκει πατα δεξι κλικ πανς του και πες τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε στο disk management (δεξι κλικ my computer ->manage-> disk management.

δες τον εκει πατα δεξι κλικ πανς του και πες τι παιζει

 

μου βρίσκει τον σκληρό δίσκο με το λειτουργικό και τον έχει "Σε καλή κατάσταση" ενώ από πάνω βρίσκει τον σκληρό δίσκο που δεν βλέπω εγώ και τον έχει "Δεν έχει εκχωρηθεί".Είναι όμως "ΜΕ σύνδεση" και "Βασική" όπως και ο άλλος δίσκος που αναγνωρίζει.Έχω XP Ελληνικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ε αφού δεν του έχεις ορίσει partition και δεν τον έχεις formaρει δεν πρόκειται να τον βλέπουν τα windows...κάντο από το disk management και μετά είσαι ok

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια. τι επιλογες εχει οταν πατας δεξι κλικ στα ελληνικά

 

Ιδιότητες και βοήθεια.και όταν επιλέγω το ιδιότητες με στέλνει στις ιδιότητες του δίσκου!!εκεί μπορούσα να πάω και από το task manager!το θέμα είναι εκεί τι κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...