Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου τι προτείνετε?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας.Θέλω να αγοράσω μια κάρτα ήχου μέχρι 100-120 Ευρώ.Θα χρησιμοποιηθεί με ηχεία Αltec Lancing 2.1 FX4021 και η χρήση της θάναι 50% αναπαραγωγή ήχου(mp3,ταινίες κλπ)30% games και 20% για εγγραφή ήχου.Έχετε κάποια πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ε τα ποσοστά στο περίπου είναι,έτσι για να δείξω στο περίπου γιατί τη θέλω :-) Δεν ξέρω αν χρησιμοποίησα τη σωστη ορολογία,όταν λέω εγγραφή ήχου εννοώ π.χ. να μεταφέρω μουσική από παλιούς δίσκους βινυλίου ή να μπορώ να συνδέσω κάποιο keyboard.Πάντα βέβαια για ερασιτεχνική χρήση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

frenzy στα games ελπίζω να μην έχει πρόβλημα.Σίγουρα θα πάρω κάποια στιγμή καλύτερα ηχεία αλλά πάλι 2.1 θάναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

frenzy στα games ελπίζω να μην έχει πρόβλημα.Σίγουρα θα πάρω κάποια στιγμή καλύτερα ηχεία αλλά πάλι 2.1 θάναι.

 

Ο μονος λογος για να παρεις ακριβη καρτα ηχου ειναι αν εχεις παρα πολυ καλα ηχεια, ή αν κανεις (ημι)παγγελματικη δουλεια με τον υπολογιστη δλδ γραφεις μουσικη κλπ κλπ ή απλα να τη θελεις για ποζερια. Αν εχεις τα χρηματα δωσε 100? να σου φυγει η ιδεα απο το κεφαλι αλλιως μην ασχοληθεις καθολου και δωσε το πολυ 40?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα games τι πρόβλημα να έχει δηλαδή;

υποστηρίζει Sensaura, EAX, DirectSound και A3D φτάνουν νομίζω...

 

Ο μονος λογος για να παρεις ακριβη καρτα ηχου ειναι αν εχεις παρα πολυ καλα ηχεια, ή αν κανεις (ημι)παγγελματικη δουλεια με τον υπολογιστη δλδ γραφεις μουσικη κλπ κλπ ή απλα να τη θελεις για ποζερια. Αν εχεις τα χρηματα δωσε 100? να σου φυγει η ιδεα απο το κεφαλι αλλιως μην ασχοληθεις καθολου και δωσε το πολυ 40?

 

Ένας άλλος λόγος είναι το hardware decoding και το χαμηλό latency στην εγγραφή. Νομίζω τα ηχεία έρχονται τρίτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...