Προς το περιεχόμενο

Πιξελιασμένο background


Koritsi_Gia_PC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Hello..

 

Παιδια να σας ρωτησω..

 

Μετα τα τελικα Updates του Forum, το μόνο προβλημα που ειχα και με "χαλουσε" λιγακι (και το ειχα πει κιολλας στις εντυπωσεις των Insomniacs..) ηταν το Pixeliasmeno Background που ειχε το Forum (Το μισοκοιμισμενο αν8ρωπακι και τα συναφη..)!

 

Αλλα σημερα που Surfara στο Laptop..κτ παρατηρησαν τα δυο μου ομορφα και λαμπερα ματακια..! Ηταν το Background του Forum σε ΤΖΑΜΙ εκδοση!!

 

Πως γινεται να φαινεται σε εμενα τοσο χάλια και στο Laptop να ειναι κ00κλί? Μηπως ειναι επειδη εχω 22" Monitor, ενω το Laptop εχει 15"? Ναι αλλα εδω ο Hal exei ~26" Monitor!! Θα το αφηνε ετC? :rolleyes:

 

Αυτο! :-)

Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ίσως το πάνελ της οθόνης του φορητού να είναι πολύ καλύτερο από της οθόνης σου. Δοκίμασε να ανέβεις σε 32bit χρώμα στον σταθερό (σε περίπτωση που δεν είσαι ήδη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το πάνελ της οθόνης του φορητού να είναι πολύ καλύτερο από της οθόνης σου.

 

Δεν ανεβάζεις ένα σκρήνσοτ; Ή μια φωτογραφία καλύτερα. (Αν το πρόβλημα είναι της οθόνης, δεν θα φαίνεται σε σκρήνσοτ.)

 

Eusebius και grigas λιγα τα λογια σου για την LG L226WTQ μου..:mad:

 

Δοκίμασε να ανέβεις σε 32bit χρώμα στον σταθερό (σε περίπτωση που δεν είσαι ήδη)

 

Ο Χριστός και η Παναγία! :-(

 

w/e Πάρτε μία SS μπας και κτλβαιτε τι παιζει..

 

insomniabackgroundzx9.png

 

Warning! Ειναι, λιγο, ακυρη..Κοιταξτε μόνο το πανω μερος της SS! Αυτο εχει βγαλει ολο το site χαλια :-(:-( Το γαλάζιο Background με το αν8ρωπάκι κοιτάξτε! (X-Actly δεξιά-αριστερά που ειναι τα μαυρα γραμματά μου)

 

Αντε να δουμε την επομενη διάγνωση των Insomniacs! :P

 

Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία, ανέβασε ένα screenshot που τα pixels να αντιστοιχουν 1:1 με αυτά της οθόνης (δηλαδή να μην κάνεις πουθενά resize). Σε αυτό που έβαλες τώρα δε βγαίνει άκρη.

 

Πέρνα το BMP και από το OptiPNG για να μικρύνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο λογικό είναι αυτό που έγραψε ο grigas για το βάθος χρώματος. Αν είσαι σε 16bit, κάπως έτσι θα φαινόταν το gradient. Αλλά από την απάντηση :

 

Ο Χριστός και η Παναγία! :-(

 

...δεν έγινε σαφές τί ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα η 205BW (ΤΝ panel) κάπως έτσι φαίνεται εάν δεν ασχοληθώ με το να ρυθμίσω τα χρώματα μέσω software και αφήσω το βάθος χρώματος στα 16 bit. Δυστυχώς η απόδοση σε gradient δεν είναι και τόσο καλή. Από την άλλη ένα laptop toshiba που έχει η αδερφή μου (με μια εκνευριστική glossy οθόνη) αποδίδει στα gradient τέλεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(με μια εκνευριστική glossy οθόνη)

Είναι να φανταστώ από αυτές που αν δεν είσαι ακριβός μπροστά δεν βλέπεις τίποτα….

Σε LCD HPL1706 ολλα καλα, αν και θα μπορουσε να εχει λιγο anti-aliasing / blur στις άκρες των κύκλων.... λεμε τώρα.

Γενικά πάντος μ'αρεσει το γραφιστικο :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία, ανέβασε ένα screenshot που τα pixels να αντιστοιχουν 1:1 με αυτά της οθόνης (δηλαδή να μην κάνεις πουθενά resize). Σε αυτό που έβαλες τώρα δε βγαίνει άκρη.

 

Πέρνα το BMP και από το OptiPNG για να μικρύνει...

 

Ρε c Parsifal, αφου ανεβασα κανονικα ολοκληρη την Screen στο RS! 8α την DLαρετε και 8α την δειτε τελεια! Αλλωστε και στην ULαρισμενη που σας postαρα ξεκαθάρησα οτι το Background φαινεται ιδιο, απλα χαλασε και το υπολοιπο site....

 

Το πιο λογικό είναι αυτό που έγραψε ο grigas για το βάθος χρώματος. Αν είσαι σε 16bit, κάπως έτσι θα φαινόταν το gradient. Αλλά από την απάντηση :

 

 

 

...δεν έγινε σαφές τί ισχύει.

 

Parsifalouko προς 8εου..Λες να μην εχω βαλει 32bit? Ακομα και η γιαγια μου δεν επιτρεπεται να μην το εχει ρυ8μισει μετα το Format της! :-(

 

Και εμένα η 205BW (ΤΝ panel) κάπως έτσι φαίνεται εάν δεν ασχοληθώ με το να ρυθμίσω τα χρώματα μέσω software και αφήσω το βάθος χρώματος στα 16 bit. Δυστυχώς η απόδοση σε gradient δεν είναι και τόσο καλή. Από την άλλη ένα laptop toshiba που έχει η αδερφή μου (με μια εκνευριστική glossy οθόνη) αποδίδει στα gradient τέλεια!

 

ΔλΔ 8ες να πεις οτι η L226WTQ εχει τετοιο prob? Να παω στο Topic της να ρωτησω τους αλλους κατοχους εαν το υποστηριζεται αυτο ρε παιδια..

 

Δοκίμασε με άλλον browser και πες μας αν έχεις το ίδιο πρόβλημα.

 

Ίσως κάποιο extention του FF να το δημιουργεί.

 

Tested..ΙΕ is the same..

 

Now what..? :rolleyes:

Maraki..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...