Προς το περιεχόμενο

Ποιος ειναι πιο γρηγορος ???


ntemhs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

φίλε για να σου πούμε ποιον απο τους 2 να πάρεις-sorry for amd ούτε συζήτηση...πρέπει να μας πεις τη χρήση θα κάνεις...για απλή καθημερινή χρήση και κυρίως για παιχνίδια τον 8400 best value for money...τον τετραπύρηνο θα τον χρησιμοποιήσεις μόνο σε πολύ ειδικέσ εφαρμογέσ όπως αυτέσ που λέει ο φίλος πιο πάνω....πολλοί είχαμε την ίδια απορία και εγώ και τελικά πήρα τον 6850 και πιστεύω δε βγήκα χαμένος ειδικά στα παιχνίδια.Ελπίζω να σε βοηθήσαμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στο πλαισιο γιατι δεν βλέπω τον E8500?

 

Δεν μπορεί να μην των έχει κοντσάμ πλαίσιο!! Πάρτους κανένα τηλ. να τους ρωτήσεις ;).

Εγώ των αγόρασα από το Multirama, 250 ευρώ (με έκπτωση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω μπρεδευτεί πολύ με αυτη την κατάσταση intel vs AMD ..

Εχοντας χρησιμοποιήσει και τους 2 επεξεργαστης σε διπύρηνη εκδοση μπορώ να πώ οτι οι AMD λειτουργούν πιο ομαλά αν και λίγο πιο αργά απο τους αντίστοιχους ιντελ...αν θές multimedia ταινίες HD θα πρότεινα AMD Και Ati ..

Απο άποψη κλοκαρίσματος πάντως οι AMD δεν λένε τπτ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί να μην των έχει κοντσάμ πλαίσιο!! Πάρτους κανένα τηλ. να τους ρωτήσεις ;).

Εγώ των αγόρασα από το Multirama, 250 ευρώ (με έκπτωση).

 

και όμως δεν τον ειδα στο site...strange eh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

γιατί παίζει να έχουν εξαντληθεί ίσως? τι να τους έχει στο site να παραγγέλνουν και μετά να κράζουν για την καθυστέρηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μελέτες δείξαν οτι ο Wolfdale (ΑΚΑ 8500) είναι φοβερός στο O/C (4,5G+). Επίσης οι μελέτες δείξαν οτι εαν τον o/c σε τάση άνω του 1,35V για πολύ καιρό (μια βδομάδα +) αρχιζει και χάνει Mhz.

Απλά στο λέω γιατί είναι γνωστό το πρόβλημα και έχει αναφερθεί απο πάρα πολλά άτομα και σε άλλα ελληνικά fora, οτι το πολύ τον o/c σου τρώει Mhz και σε αναγκάζει να τον δουλεύεις μόνιμα με +τάση για να μην χάνεις Mhz. Μπορεί να φένεται κουλό αλλά και εγώ Wolfdale έχω και δεν τολμάω να του δώσω ούτε ένα mV παρπάνω... βεβαια απο μόνος του πετάει και δεν χρειάζεται o/c για να παίξει Assasins Creed σε full αναλυση κλπ ... αλλά αν το έχεις μέσα και αν ξέρεις οτι βαραει 4άρια άνετα... μετα βίας συγκρατούμε... :X

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2725104&postcount=3427

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια abitip35 pro στην περίπτωση αυτή :)

 

Sekos E8400 έχω εγώ με τάση 1.30 και λειτουργία στα 4085Mhz. Τι να σου πώ δεν πρόσεξα κάτι τέτοιο γιατί που και που τον γυρνάω στα defaults και δεν βλέπω πτώση της λειτουργίας του. Σε αυτό που παραθέτεις ο τύπος έφτασε 1,4 το vcore και 600fsb. Αυτό δε λέγεται O/C αλλά "παιχνίδια με την τσέπη σου" και είναι μόνο για κανά Bench και τίποτα παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τα PM σου για το ελληνικό forum 23% είδαν πτώση και σε 6% κάηκε... 1/3.

Απλά έχει αναφερθεί οχι οτι θα το πάθει σίγουρα....

edit: και ναι παίζει με την τσέπη του... απλα επιτρέπει πολλά περιθώρια o/c για αυτο είναι δελεαστικό και ακολουθουν πολλοί εύκολα τον λάθος δρόμο του extreme ο/c με τάσεις >1,35 V

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...