Προς το περιεχόμενο

ΣΥΝΔΕΣΗ LAPTOP ΜΕ ΤV


chrismar76

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

 

Έχω ένα laptop ΑCER Aspire 2012 WLMi και μία τηλεόραση SONY 32''.

 

Θέλω να σύνδεσω τα δύο αυτά μεταξύ τους για να βλέπω ταινίες από το laptop μέσω media player.

 

Αγόρασα λοιπόν ένα καλώδιο s video με scart και τα σύνδεσα...

 

Μόλις βάζω μία ταινία (avi) στο media player, αρχίζει κανονικά να παίζει στο laptop αλλά στην τηλεόραση δεν φαινόταν τίποτα. Ακουγόταν κανονικά ήχος από την ταινία στην tv αλλά εντός του πλαισίου του media player μαύρη μαυρίλα...

 

Τι φταίει; Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ένα κουμπάκι το laptop σου για να αλλάζεις την έξοδο του video, συνήθως γίνεται με το function key + κάποιο άλλο που σου δείχνει μια οθονούλα. διαφορετικά από τις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών θα διαλέξεις την τηλεόραση σου μέσα από το μενου ("διαμόρφωση πολλών οθονών" η κάτι τέτοιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εννοει το κουμπακι που ειναι κατω αριστερα, στο δικο μου ειναι διπλα στο Ctrl. Εμενα το κανει με fn+F5 νομιζω αυτο. Μπορεις και απο τα properties ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι το πλήκτρο κάτω αριστερά, δίπλα στο Ctrl, που γράφει Fn επάνω, συνήθως με διαφορετικό χρώμα από τα υπόλοιπα. Πατώντας αυτό μαζί με το κατάλληλο πλήκτρο από τα F1-F12, στέλνεις το σήμα της οθόνης του Η/Υ στην τηλεόραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε επίσης και αν είναι απενεργοποιήμενη η δεύτερη οθόνη από τις ιδιότητες της κάρτας γραφικών σου (μου είχε συμβεί με μια ATI mobility radeon 9700)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...