Προς το περιεχόμενο

Trojan.FakeAlert


makisss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα ο υπολογιστής μου μολύνθηκε με αυτό το trojan και μου βγάζει κάθε λίγο και λιγάκι ότι το σύστημά μου κινδυνεύει.Δοκίμασα Spyware Doctor,Spy Sweeper αλλά τίποτα...Τί προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είναι κάποιες πληροφορίες για το trozan που κόλησες...Trojan.FakeAlert

Και εδώ βρήκα πως να το αφαιρέσεις..Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και restore αν το είχες ενεργοποιήσεις..

Με μια αναζήτηση στο google με το ''Trojan.FakeAlert remove'' μπορείς να βρεις επιπλέον πληροφορίες για την αφαίρεση του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δεύτερο link που έγραψα πιο πάνω σου λέει πως μπορείς να το απεγκαταστήσεις manual (δεν το προτείνω αν δεν είσαι σίγουρος τι κανείς)...τώρα μπορείς να δοκιμάσεις με άλλα antivirus όπως avast , spybot ,ad-aware που ειναι free και μπορει να σε καθαρίσουν απο το trojan..αν τωρα δεν τα καταφέρουν ούτε αυτα περίμενε καμία απάντηση απο κάποιο αλλο μέλος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο παλιό το Post οπότε ίσως βρέθηκε η λύση αλλά...

 

Το trojan που κόλλησες είναι το ZlobTrojan και έχει βρωμίσει ο τόπος από δαύτα!

 

ψάξε για το smitfraudfix στο internet είναι free και κάνει ακριβώς (και μόνο) αυτή τη δουλειά αλλά πρέπει να μπεις σε safe mode. Είναι πολύ εύκολο και κατανοητό στη χρήση του.

 

Από anti-spyware το μοναδικό που μου έκανε 100% τη δουλειά (αλλά δεν είναι free) είναι το XoftSpy SE και πιστέψτε με έχω δοκιμάσει πολλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...