Προς το περιεχόμενο

Thomson Speedtouch 536v6 Set up


Silvershot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω κανει port forward sto rooter mou ( Thomson Speedtouch 536v6 ) στο game Cod2 με τιs ports 20500,20510 kai 28960., προσπαθω να φτιαξω 1εναν dedicated server ( server που να φενεται στο internet μεσω καποιων προγραμματων ) ωστε να μπορουν να μπαινουν παιχτες κτλ. ) Ομως αυτο δεν γινεται διοτι ο server παιρνει το static Ip του pc μου κι ετσι δεν μπορουν να μπουν players. αν καποιoς μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ

 

Σημείωση: Πεδευομαι πολυ καιρο με αυτο το θεμα του server...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνηθως η καποιο firewall σε κοβει η δεν εχεις κανει κατι σωστα με το port forward.αν εχεις οτενετ κλεισε την αυξημενη ασφαλεια απο το site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατι αλλο: το ping μου σε servers του παιχνιδιου cod2 εκτοξευεται παρα πολυ ψηλα και πρεπει να να κανω 5-10 φορες restart to pc και το rooter για να φτιαχτει και παλι οχι εντελως. θελω βοηθεια με το set up tou rooter μου. Αν μπορει κανεις να με δοσει ενα χερακι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pppoa αν πεφτεις σε dslam ote pppoe αν εισαι σε ιδιοκτυτο.και βεβεα να μην εχει κανα προβλημα το pc σου καναν ιο η τιποτε τετοιο και χανεις bandwidth απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το speedtouch δεν μπορεις να το σεταρεις λαθος.εχει bridge και router βαζεις το δευτερο και μετα pppoe.δεν πειραζεις κατι αλλο.απλα φοβαμε μην γινεται κατι με το pc σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το speedtouch δεν μπορεις να το σεταρεις λαθος.εχει bridge και router βαζεις το δευτερο και μετα pppoe.δεν πειραζεις κατι αλλο.απλα φοβαμε μην γινεται κατι με το pc σου...

 

Λες να το πατίσω ένα format?Ετσι κι αλλιώς έχο τα xp και κάνω format μέσα σε ένα απόγευμα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...