Προς το περιεχόμενο

μνήμη εντος εγγηυσης


Mr V

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια πριν απο 6 μηνες αγορασα μια μνημη ram 1gb 667 απο το πλαισιο

ξαφνιμα πριν λιγες μερες πηγα να ανοιξο τον υπολογιστη και δνε ανοιγε μου εβγαζε μπλε οθονη μεχρι που μετα απο πολυ ωρα αγχους καταλαβα οτι η μνημη δεν πρπεει να ειναι καλα και μολισ την εβγαλα ανοιξε οκ το pc.επηδη δεν ειμουν σιγουρος αν ειναι χαλασμενη

την δοκιμασα και σε ενος φιλου και δνε ανοιγε ουτε αφτουνου πραγμα που σημαινει οτι λογικα εχει χαλασει....

ειμαι ακομα εντος εγγηυσης.Την μνημη οταν την αγορασα εκανε 40 ευρω ενω τωρα κανει 20

μπορω να την δωσω πισω με εγγυση και να παρω κατι αλλο με -40 ευρω καθως η αποδειξη λεει 40 η το μονο που μπωρω να κανω ειναι να μου την αλλαξουν με μια ολοιδια καινουρια????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω πως απλως θα μπορεις να παρεις κατι των 20?..

 

ειναι θεωρω λογικο.γτ σκεψου..

μιας και οι ram εχουν lifetime warranty θα παιρνεις ενα σετακι των 100? φετος και σε ενα-δυο χρονια θα τις αλλαζεις και θα παιρνεις αλλες με 100? (οι οποιες φυσικα ειναι καινουργιες)

 

οποτε δν νομιζω πως παιζει.αλλα ας δουμε τι θα πει καποιος στα σιγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον η μνήμη έχει εγγύηση το λογικό είναι απλώς να σου την αντικαταστήσουν. Να πάρεις κάτι άλλο μέσω πιστωτικού γίνεται εφόσον δεν υπάρχει πλέον το ίδιο προϊόν. Το να σου δώσουν κάτι που κοστίζει σήμερα όσο ήταν η αξία ενός προϊόντος πριν τόσο καιρό το βρίσκω εξαιρετικά απίθανο (και λογικό επίσης :) ).

 

edit: Τελικά δεν είναι και τόσο βέβαιο το τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "απίστευτο" εδώ είναι το ότι πας ΜΑΛΛΟΝ να "βγάλεις απ' τη μύγα ξύγκι"....(να υποθέσω ότι τη μνήμη τη χρειάζεσαι,και θα πάρεις 1 με 20 ευρώ που κάνει σήμερα,αλλά αν στην αλλάξουν με κάτι άλλο των 40,στην ουσία "κερδίζεις" 20....

Τσκ τσκ τσκ

:D

(το "ΝΟΗΜΑ" είναι η εγγύησή για να έχεις "πάντα" μνήμη....άλλαξέ την,και τέλος....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την προηγουμενη εβδομαδα χαλασε η μνημη μου που ειχα παρει απο πλαισιο τον αυγουστο.Προφανως εντος εγγυησης.Ηταν Crucial Ballistix Tracer 1066, 2GB kit. Μου την αλλαξαν το ιδιο απογευμα.Βασικα σου δεινουν το ιδιο προιον ασχετως ποσο το πηρες η ποσο εχει τωρα.Αν δεν υπαρχει το ιδιο σου δεινουν τουλαχιστον ιδιων χαρακτηριστικων.Μου εδωσν ενα κιτ GEIL 1066 με θεικες ψυκτρες! Κοστος 120ε, ενω οι crucial τωρα εχουν 90.Δεν εδωσα τιποτα παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...