Προς το περιεχόμενο

Το ηλ. ρεύμα στην Κούβα


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς εάν θα μπορώ να φορτίσω τις ηλεκτρον. συσκευές μου στην Κούβα? Κάτι νομίζω παίζει με τα βολτ εκεί αλλά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τι φόρτισή τους! Υπάρχει πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς εάν θα μπορώ να φορτίσω τις ηλεκτρον. συσκευές μου στην Κούβα? Κάτι νομίζω παίζει με τα βολτ εκεί αλλά δεν έχω ιδέα τι γίνεται με τι φόρτισή τους! Υπάρχει πρόβλημα?

Τι κανεις τετοιο καιρο στη κούβα? (ενταξει εχει καλα πουρα αλλα οχι κι ετσι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάποιος μου είπε πως εάν οι φορτιστές των συσκευών αναγράφουν πάνω 100-240V τότε δεν χρειάζεται μετασχηματιστής τάσης γιατί το κάνει ο ίδιος ο φορτιστής! Ισχύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μιλούσα με Fidel. Το ρεύμα στην Κούβα είναι 110v. Καλύτερα να πάρεις μετασχηματιστή μαζί σου. Ο καιρός γενικά είναι αίθριος αλλά ντάλα καλοκαίρι δεν είναι. Θερμοκρασίες παίζουν απο 25-28 την ημέρα και πέφτουν μέχρι τους 20 το βράδι. Not bad αλλά πάρε ένα jacket.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@panagos: ...αφού ο Fidel δεν μπορεί να μιλήσει!

 

Ε μπορεί να είναι με το ένα πόδι στον τάφο αλλά μερικές κουβέντες τις λέει.. :P

 

@ ANEMOS-V

 

Το μίσος δεν υπήρχε ανέκαθεν. Κάποτε ήταν allies. Απο τότε τους έχουν μείνει και το σύστημα ηλεκτροδότησης αλλά και πολλά απο τον αμερικανικό τρόπο ζωής. Επίσης.. δεν "υποτίθεται" τίποτα. Δεν τους γουστάρουν και έχουν και τα κοχόνες να τους το λένε στη μάπα. Sorry για το off topic.. δεν θα το συνεχίσω

 

Πότε θα πας, που θα μείνεις και για πόσο zoranb???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Κούβα είναι αυτό το νησί στην Καραϊβική στο ΒΟΡΕΙΟ ημισφαίριο που έχει ανώτατη 26 σήμερα.

που το ξερεις? :P

απλα θα παω στα καναρια σε 2 μηνες ( πρωτα ο θεος , εκλεισα και τα εισητηρια )

και θελω να ενημερωνομαι για τον καιρο και αν μπορω να δω τι καιρο ειχε περυσι την περιοδο που θελω να παω!

Θα μπορούσες να βάλεις και ένα spoiler... :-)

Aπλα LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κάποιος μου είπε πως εάν οι φορτιστές των συσκευών αναγράφουν πάνω 100-240V τότε δεν χρειάζεται μετασχηματιστής τάσης γιατί το κάνει ο ίδιος ο φορτιστής! Ισχύει?

 

Ναι ισχύει, όπως ισχύει και η διαφορά στα Hz λειτουργίας του ρεύματος.

 

Όμως η υποδοχή πιθανό να αλλάζει στην Κούβα οπότε αγόρασε τουλάχιστο μετατροπέα υποδοχής. Είναι φθηνοί γύρω στο 1? αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει, όπως ισχύει και η διαφορά στα Hz λειτουργίας του ρεύματος.

 

Όμως η υποδοχή πιθανό να αλλάζει στην Κούβα οπότε αγόρασε τουλάχιστο μετατροπέα υποδοχής. Είναι φθηνοί γύρω στο 1? αν θυμάμαι καλά.

Α αυτό είναι ένα άλλο ερώτημα τώρα, ποιό φισάκι πρέπει να πάρω. Κοίτα να δείς τι βρήκα πως παίζει στην Κούβα...

http://xs.to/xs.php?h=xs224&d=08050&f=which-one309.gif

ποιό απόλα όμως είναι το πιό σύνηθες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...