Προς το περιεχόμενο

απορια για ξαφνικες αποσυνδεσεις και κλειδωμα σε χαμηλοτερη ταχυτητα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδια ξερεται τι μπορει να παιζει??γιατι το πρωι που μπαινει κλειδωνω στα 8 mbit(full δηλαδη) και ξαφνικα κατα τις 4.45 καθε μερα μου αποσυνδεεται και μου κλειδωνει στα 6.3mbit,πιο αργα στις 10.45 εχω ακομα μια αποσυνδεση και κλειδωνει ακομα πιο χαμηλα στα 5.6mbit...το ιδιο πραγμα γινεται καθε μερα,ακριβως τις ιδιες ωρες!!!τι μπορει να φταιει??οποιος εχει 8αρα οτενετ οπως και γω ας δωσει κανα ενδεικτικο νουμερο που κλειδωνει η αν εχει καποιο αντιστοιχο προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι με την γραμμη σου.τωρα εχω δει τετοια να γινονται για διαφορους λογους.απο υγρασια οσο νυχτωνε μεχρι φωτεινη πινακιδα που αναβε.καλη υπομονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι με την γραμμη σου.τωρα εχω δει τετοια να γινονται για διαφορους λογους.απο υγρασια οσο νυχτωνε μεχρι φωτεινη πινακιδα που αναβε.καλη υπομονη.

Αρχηγέ, εμένα είχε κάτσει υγρασία. Και μια φορά που έβρεξε είχε κολλήσει το νετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τελικα το μοντεμ εφταιγε,μου εστειλαν σημερα δωρεαν το sagem fast-1500wg και κλειδωνει μια χαρα στα 8187/381 και ουτε τις περιεργες αποσυνδεσεις εχω....:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια τελικα το μοντεμ εφταιγε,μου εστειλαν σημερα δωρεαν το sagem fast-1500wg και κλειδωνει μια χαρα στα 8187/381 και ουτε τις περιεργες αποσυνδεσεις εχω....:-)

 

ξεχασα να πω επισης οτι ολα τα modems κλειδωνουν την γραμμη ποιο αργα και λιγοτερο απο τους ρουτερς οποτε αν ειχες modem καλα εκανες και το αλλαξες.δηλαδη αν το modem κλειδωνει στα 6 το ρουτερ 8α παει κοντα 8 mbit.ειναι στανδαρντ αυτο οτι τα μοδεμ κλειδωνουν πιο χαμηλα και συνη8ως εμφανιζουν περισσοτερο attenuation.οποτε εσενα η γραμμη σου εκανε τα πανω κατω επειδη ηταν οριακα αλλα επειδη ο ρουτερ την κλειδωνει καλυτερα ακομα και το βραδι 8α καταφερνεις να κουμπωνεις στα 8.απλα να ξερεις οτι αν πας πχ στα 24 mbit εκει ακομα και με τον ρουτερ8α βλεπεις οτι το βραδι 8α κουμπωνεις πιο χαμηλα και οτι 8α σου κανει disconnect.διοτι αν το πρωι κουμπωσεις με margin 6 και το βραδι πεσει στο 3 εκει 8α κανει disconnect και 8α χανακλειδωσει την γραμμη πιο χαμηλα μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...