Προς το περιεχόμενο

επιλογή μόντεμ


babisbam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να με βοηθησετε στο εξης: εχω στο σπιτι μου 2 υπολογιστες σε αποσταση 7 μετρων και θελω να εχει ιντερνετ και ο δευτερος υπολογιστης, εχω adsl otenet με απλο μοντεμ στα 768.γινεται να παρω μοντεμ απλο με αλλη μια υποδοχη? ή πρεπει να παρω router?

απλα με το απλο μοντεμ αλλαζει το IP ενω με το router ειναι σταθερο,τουλαχιστον γνωριζω,εγω θελω να αλλαζει το IP. τι πρεπει να κανω??? και επισης αν συνδεσω με ενα καλωδιο usb τα 2 pc θα μπορω να μεταφερω δεδομενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

router θες και θα αλλαζεις μεσω αυτου και δεδομενα.

 

Οσον αφορα την IP αυτη αλλαζει ο,τι και να εχεις(μιλαμε για την IP σου στο διαδυκτιο), αφου εχεις dynamic ip συνδεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσες να συνδέσεις τους δυο υπολογιστές και με καλώδιο δικτύου crossover για να κάνεις αυτό που θες. Καλύτερο θα ήταν πάντως να πάρεις ένα modem/router. Θα σου έκανε τη ζωή πιο εύκολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα συνδεσεις μεταξυ τους με καλωδιο 8α μπλεξεις και 8α πρεπει να εχεις το ενα pc συνεχεια ανοιχτο και δεν αξιζει.τωρα με 100 ευρω μπορεις να παρεις απο ασυρματο ρουτερ px zyxel 660hw μεχρι ενα μη ασυρματο ρουτερ zyxel 660h .και στην μια περιπτωση και στην αλλη με καλωδιο εχει 4 8υρες για Pc.μοδεμ ειναι για ενα pc ενω ρουτερ ειναι για παραπανω απο ενα.στο μοντεμ μπενεις με εικονιδιο στον ρουτερ μπαινεις απευυ8ειας .ip αλλαζεις και με αυτο κανοντας disconect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...