Προς το περιεχόμενο

Alfa 156 1.6 ελαστικα/ζαντες


phovos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασα μια βόλτα από ένα τοπικό μαγαζί και μου ζήτησε 900 ευρω για τις 16'' oz superturismo...Μήπως είναι πολλά?

 

Μαζί με michelin 205/55/16 δε θυμαμαι πιο μοντέλο πάμε στα 1300...

 

900 ευρώ είναι τρομακτικά υψηλό ποσό. Τις υπολογίζω στα 600-700 ευρώ. Εγώ τις 15άρες τις ίδιες τις είχα βάλει με 500 για να καταλάβεις και κάθε ίντσα είχε 100-150 ευρώ διαφορά τότε.

 

Όσο για τα λάστιχα να προσέχετε γιατί το Ελληνικό καλοκαίρι τα ψήνει και ενώ έχει ακόμα βάθος στο πέλμα του δεν αποδίδει καθόλου καλά και δεν πρόκειται να φαγωθεί ούτε σε 10χρόνια.

Για εμένα πρέπει να γίνεται αλλαγή όταν έχουμε 40000χλμ ή έχουν περάσει 3 χρόνια ή οι αυλακώσεις του έχουν εξαφανιστεί(για αυτούς που δεν έχουν βαρύ πόδι καλύπτονται από τις άλλες δυο). Βέβαια είναι ανάλογα και τους δρόμους που πηγαίνεις. Αν είσαι συνέχεια σε καταιγίδες και σε υποψία χιονιού καλό είναι κάθε 2 χρόνια να αλλάζεις για να έχεις πάντα μαλακή γόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τις ΟΖ superturismo GT δε τις βρήκα κάτω από 800 ευρώ οπότε τις αποκλείω και πάω σε κάτι ποιο οικονομικό

 

μου πρότειναν σε κατάστημα hijoin 16'' με pirelli p zero στα 1000 ευρώ 205/55/16

Επίσης το παλικάρι είναι γνωστός και μου είπε ότι έχει μια 4αδα 17αρες από τις original τις alfa romeo μεταχειρισμένες.Η μία είχε στραβώσει και την έφτιαξαν, διαβεβαιώνοντας με ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα.Τις 17αρες μαζί με καινούργια pirelli p zero nero 215/45/17 επίσης στα 1000 ευρώ

 

οπότε έχουμε

καινουργια 16'' με 205/55/16 στα 1000

μεταχειρισμένη 17΄΄ με p zero nero 215/45/17

 

Δε μένω Αθήνα οπότε οι επιλογές είναι ελάχιστες, 3-4 καταστήματα υπάρχουν στη πόλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια απλή αναζήτηση OZ superturismo 16" στα 600ευρώ

http://www.psclub.gr/eshop/product_info.php?cPath=26&products_id=69&osCsid=2b4d06b0c5411844d426426ad6e2a3fd

 

λογικά αν ψάξεις καλύτερα θα τη βρεις και αλλού.

Όσο για τις hijoin ???? what is this? Ούτε που να το σκέφτεσαι. Μείνε στις γνωστές OZ,momo, kosei γιατί θα πηγαίνεις για ίσιωμα ζάντας πιο συχνά από το βενζινάδικο. Άσε που πιθανόν να είναι και βαριές και να στο πνίξουν το αμάξι.

 

 

Για μεταχειρισμένες έχει ένα ρίσκο επειδή οι περισσότεροι τις ισιώνουν σε τόρνο, τις τρώνε δηλαδή οπότε δεν είναι και η καλύτερη επιλογή.

Όσο που δεν είσαι Αθήνα μη σκας και εγώ όταν χρειάστηκε επαρχία μου τις έστειλαν φορτωτική κανονικά. Είπαμε επαρχία αλλά δεν θα πληρώνουμε ένα σωρό λεφτά παραπάνω. Αν δεν βγάλεις άκρη pm να σου πω από που μου είχαν στείλει εμένα.

Απλώς κανόνισε απο πριν να τους πεις θα μου βάλετε εσείς τα λάστιχα αλλά ζάντες θα φέρω εγώ και κανόνισέ τα από πριν τα οικονομικά γιατί μετά θα σου πάρουν σαν να τις πήρες από αυτούς τις ζάντες.

PS. Καλή επιλογή σε λάστιχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...