Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με δικτυο


maraki24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΚΤΥΟ? ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΜΗΠΩΣ??ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΩΔΙΑ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπες έχεις ασύρματο δίκτυο και θες να το αλλάξεις με ενσύρματο. Άρα το ασύρματο modem δεν σε βοηθάει. Αν το modem που έχεις τώρα δεν έχει θύρες Ethernet (ή δεν έχει αρκετές) μάλλον πρέπει να αγοράσεις ένα router σαν αυτό

ή κάποιο αντίστοιχο και να κάνεις την δουλειά σου. Τώρα για τα πολλά καλώδια η λύση είναι μόνο το ασύρματο νομίζω.

Τι modem έχεις τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ: ΕΧΩ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΩΣΗ ΔΙΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΔΥΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΚΤΥΟ? ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΜΗΠΩΣ??ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΩΔΙΑ..

 

α.καλως ηρθες στο φορουμ.

β.οχι κεφαλαια.

γ.σου αλλαξα το ονομα του τοπικ για να ειναι πιο σχετικο.

δ.λογικα για να λες οτι εχεις ασυρματο δικτυο στο σπιτι λογικα εχεις ασυρματο ρουτερ.αν εχεις ασυρματο ρουτερ ο ρουτερ 8α πρεπει να εχει και 4 υποδοχες ethernet για τεσσερα pc .απλα τα συνδεεις με καλωδιο εκειπανω και παιζουν.αν δεν ειναι ετσι εξηγησε πιο αναλυτικα πως τα εχεις συνδεσει.και στην αρχη του 8εματος λες οτι εχεις ασυρματο και 8ες με καλωδιο και μετα λες δεν 8ελω πολλα καλωδια.αν το εχεις με καλωδιο και δεν 8ες με καλωδιο και 8ες ασυρματο τοτε παιρνεις ασυρματο ρουτερ αν αυτος δεν ειναι.γραψε καλυτερα τι εχεις και τι 8ες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...