Προς το περιεχόμενο

ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΕΣ


craig8

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια,

φαντάζομαι το θέμα θα εχει ξανασυζητηθεί...

Το πρόβλημα γνωστό: Oλα σχεδόν τα προγράμματα μου που έχουν να κάνουν με video kai design (premiere, photoshop, illustrator, corel) δεν αναγνωρίζουν πολλές γραμματοσειρές όταν πάω να γράψω στα ελληνικά. Ενας φίλος μου graphic designer μου πασαρε τις δικες του γραμματοσειρες που όμως σε μένα δεν δουλεύουν.

Τι μπορώ να κάνω? Τα fonts τα έχω όλα στον font folder των windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Εγώ να θα σου πω συγκεκριμένα για τα προγράμματα της Adobe... To Corel παίζει κανονικά με τα Ελληνικά Fonts και δεν υπάρχει πρόβλημα τουλάχιστον σε εμένα. Για τα προγράμματα της Adobe τόσο εσύ όσο και όλοι μας πρέπει να βρεις τις "CE" εκδόσεις των προγραμμάτων και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα... Η Adobe έχει την κανονική Internetional versioν που υποστηρίζει Γαλλικά γερμανικά και Αγγλικά ενοείτε .... μετά είναι η ΜΕ έκδοση που είναι για τις χώρες της Μέσης Ανατολής και η CE που είναι για Ελληνικά, Κυριλικά , Τούρκικα κλπ.... χωρίς αυτές τις εκδόσεις δεν πρόκειται να λύσεις ποτέ ουσιαστικά το πρόβλημα σου... οι αλλαγές επιπλέον στο registry για τα codepages μπορεί ενδεχωμένος να σου δημιουργήσουν προβλήματα σε άλλα προγράμματα ή και ακόμα ως αποτέλεσμα ακόμα και κάποιες γραμματοσειρές που ίσως λειτουργούν στα προγράμματα της Adobe να δουλέψουν να "χαλάσουν" και να λειτουργούν και κάποιες που δεν δούλευαν να δουλέψουν.... χωρίς την "CE" δεν κάνεις δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...