Προς το περιεχόμενο

η quest είναι αναξιόπιστη


demonhunter22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω πάρει ενα pc quest και μόλις πέρασα ενας χρόνος χάλασε το τροφοδοτικό και το έστειλα στην εταιρία για επισκευή. Όταν όμως το πληρα πίσω εμφανίστηκε άλλο πρόβλημα, δεν έκανε σωστή εκκίνηση και δεν μπορούσα αν χρισιμοποιήσω τον υπολογιστή, κατι που δε συνέβενε πριν και αναγκάστηκα να τον ξαναστείλω. Χρειάστηκαν 2 βδομάδες περίπου για να το πάρω πισω. Μπορεί ο υπολογιστής αυτη τη φορά να λειτουργούσε σωστά αλλα εμφανίστηκε παλι προβλημα, το dvd player που λειτουργούσε κανονικά ήταν χαλασμένο. Έλεος εστελνα τον υπολογιστή για επισκευή και γυρνούσε με πρόβλημα που δεν είχα πριν. Είμαι πολυ απογοητευμένος απο την quest, δεν κάνει σωστα τη δουλειά της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει ενα pc quest και μόλις πέρασα ενας χρόνος χάλασε το τροφοδοτικό και το έστειλα στην εταιρία για επισκευή. Όταν όμως το πληρα πίσω εμφανίστηκε άλλο πρόβλημα, δεν έκανε σωστή εκκίνηση και δεν μπορούσα αν χρισιμοποιήσω τον υπολογιστή, κατι που δε συνέβενε πριν και αναγκάστηκα να τον ξαναστείλω. Χρειάστηκαν 2 βδομάδες περίπου για να το πάρω πισω. Μπορεί ο υπολογιστής αυτη τη φορά να λειτουργούσε σωστά αλλα εμφανίστηκε παλι προβλημα, το dvd player που λειτουργούσε κανονικά ήταν χαλασμένο. Έλεος εστελνα τον υπολογιστή για επισκευή και γυρνούσε με πρόβλημα που δεν είχα πριν. Είμαι πολυ απογοητευμένος απο την quest, δεν κάνει σωστα τη δουλειά της

 

μην το βλεπεις ετσι ολα χαλανε ειχα παρει οθονη samsung 720n μου φερανε 5! αλλες ολες με το ιδιο προβλημα στο μενου μεχρι που μου εστειλαν τελικα αλλο μοντελο. αλλα ειναι καλη εταιρια... με αυτο σου λεω οτι ολεσ οι εταιριες εχουν αστοχιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται όμως πολύ παρέξενο που έστελνα τον υπολογιστή με ένα πρόβληαμ και μου έρχεται με ένα δευτερο. τουλάχιστον έχω εγγύηση και ήταν δωρεάν αλλιως δεν ξέρω τι θα έκανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό προσπαθούμε αν μπορούμε να μην αγοράζουμε έτοιμα PC, αλλά κομμάτια και do it yourself. Πάντως κατ' εμέ, η αναξιοπιστία της Quest δεν είναι είδηση. Βασικά αν με ρωτούσε κάποιος, δεν θα ήξερα αν είναι ακόμα ανοικτή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται όμως πολύ παρέξενο που έστελνα τον υπολογιστή με ένα πρόβληαμ και μου έρχεται με ένα δευτερο. τουλάχιστον έχω εγγύηση και ήταν δωρεάν αλλιως δεν ξέρω τι θα έκανα

 

Μπας και ξεχασανε να κουμπωσουν παλι την τροφοδοσια ή τον controller του dvd-r?

 

To εστειλες παλι πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν συνδεδεμένο και με το τροφοδοτικό και με τη μητρικη. Δεν το έστειλα πίσω, πήγα και αγόρασα ένα καινούριο dvd-r. χρειάζομαι τον υπολογιστή αυτή την περίοδο και αν τον έστλνα θα τον κρατούσαν άλλη 1 βδομάδα σίγουρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά η συγεκριμένη εταιρία είναι μεγάλα λ@μόγι@..είναι γνωστοί...εαν σου ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα πήγαινέ το ξεχεσέ τους και πες τους ότι εαν ξαναπαρουσιάσει πρόβλημα θα τους καταγγείλεις....μπας και βάλουν λίγο μυαλό....έχω βαρεθεί να βλέπω μεγάλες εταιρίες υπολογιστών να έχουν άθλιο service...ξέρω άτομο προσωπικά που δουλεύει σε service μεγάλης αλυσίδας και δε ξέρει που πάνε τα 5....έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω συνεργαστει με την εταιρεια ,σαν συνεργατης ,δεν φταινε τα ατομα (οι τεχνικοι τους )που κανουν οτι καλυτερο μπορουν αλλα ειναι η πολιτικη της εταιρειας τετοια.

Επισης τι μαρκα ηταν το τροφοδοτικο που καηκε?βαζω στοιχημα οτι ουτε η μανα τους τα ξερει(noname του κιλου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν 3 μηνες ενας ξαδερφος μου πιγε και πηρε απο ενα μαγαζακι το VERO-PC με τα vista εγκατεστημενα 900 euro εσκασε και το pc σερνοτανε του ειχαν βαλει μεσα σαβουρα πενταετιας 892 mb ddr 1.... ρε παιδια πος τα καταφερανε και βαλανε 892 ... μηπος ειχανε κανενα περισεμα σε 128 mb ram ... οτι βρουν βαζουν μεσα

 

ολες οι εταιριες κανουν τετιες λαμογιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειχε 1024 και τα υπολοιπα τα "ετρωγε" η onboard καρτα γραφικων?

Μετα καποιος που ξερει δεν τσιμπαει σε τετοια ετοιμα pc οπως ειπε ο φιλος παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω άτομο προσωπικά που δουλεύει σε service μεγάλης αλυσίδας και δε ξέρει που πάνε τα 5....έλεος

μήπως είναι αυτός που πήγε :-D να αναβαθμίσει (επειδή βαριόμουνα εγώ) το bios στο board ενός ξαδέρφου μου επειδή εβλεπε τη cpu με μισή συχνότητα και τελικά δεν μπόρεσε (περιμεναν 1 ωρα) και λεει να εγκαταστήσεις τα xp (με τα μισά GHz η cpu) και από το utility του board να το κατεβάσει πανεύκολα. Τελικα πηγα εγω δεν τη γλύτωσα, και το εκανα με το γνωστο τροπο με δισκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η quest είναι τελείως για τα μπάζα, το pc πάλι εμφανίζει προβλήματα, όντως μαλακία που πήρα έτοιμο pc έχετε απόλυτο δίκιο, δεν είναι μόνο το service. μαλακία υπολογιστή μου έδωσαν, πάνω στο χρόνο βγήκαν πολλά προβλήματα,έπρεπε να είανι πιο υπέυθηνοι κι όχι να μου λεν δικαιολογίες του στιλ "έβαλες μεγάλη ανάλυση". αν πα΄ρω τηλέφωνω και τουςσ βρίσω θα φταίω εγώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ειχε 1024 και τα υπολοιπα τα "ετρωγε" η onboard καρτα γραφικων?

Μετα καποιος που ξερει δεν τσιμπαει σε τετοια ετοιμα pc οπως ειπε ο φιλος παραπανω

 

μια ATI καρτα ειχε και δεν κσερο αν σε τοσο παλιο mobo με DDR1 θα λειτουργει το onboard chipset με vista ειχα ακουση οτι τα παλια δεν σηκωνανε τα vista .. ta settings τις ATI στην επιφανια εργασιας δεν ανοιγε κολαγε

και οσο σκεφτομε οτι εδοσε 900 ευρο :shock: BIG LOL :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...