Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Router Linksys wRT54GS


xampos20

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά ακούστε έχω ένα πρόβλημα θέλω να βάλω σε ενα usrobotics το ασύρματο ρούτερ μου που είναι το linksys το θέμα είναι ενώ έχω φτιάξει την τοπική σύνδεση και δείχνει οτι ειμαι συνδεδεμένος με το linksys ασυύρματα δεν μπορώ να βάλω κάποια ιστοσελίδα...πχ το google...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ευκολος τροπος για να το κανεις να παιξει 8α ειναι να δωσεις στο linksys μια διαφορετικη ip απο το usr.δηλαδη αν το usr εχει ip 192.168.1.1 να βαλεις στο λινκσυς 192.168.1.2 και να κλεισεις τον dhcp απο το λινκσυς.μετα ενωνεις το usr με μια ΕΤΗΕΡΝΕΤ του λινκσυς και οχι στην wan(internet).ετσι 8α παιξει χωρις πολυ κοπο.ειναι ο ευκολος τροπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να κλεισεις τον dhcp απο το λινκσυς.μετα ενωνεις το usr με μια ΕΤΗΕΡΝΕΤ του λινκσυς και οχι στην wan(internet).ετσι 8α παιξει χωρις πολυ κοπο.ειναι ο ευκολος τροπος.

 

τι εννοεις όταν λες κλείνω το dhcp????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το linksys λειτουργει σαν dhcp server, δηλαδή δίνει ip διευθυνση σε κάθε υπολογιστή που είναι συνδεδεμένος πάνω του. Ψαξε στο manual του για dhcp και πως μπορεις να το απενεργοποιησεις, για να λειτουργησεις αυτό που θες να κανεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον πουλινο???για ακου λοιπόν στο usrobotics το ενεργοποιησα το dhcp αλλά στο linksys απενεργοποιησα το dhcp αλλά τι να βάλω ως connection type ΡPΡΟE , static ip , pptp??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...