Προς το περιεχόμενο

Overclocking GTS 8800 512 G92


yannis7777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεια σας, όσοι έχετε υπερχρονίσει την εν λόγω κάρτα παρακαλώ δώστε τα φώτα σας σε εμένα και στους υπολοίπους. Να σημειώσω ότι αυτήν την στιγμή είναι χρονισμένη στα 801 (core) 2002 (shader) 1052 (memory) από 650 1625 972 και δείχνει να είναι σταθερή και με χαμηλές θερμοκρασίες με την στοκ ψύκτρα!

Όποιος φίλος έχει τις ενστάσεις του για οποιοδήποτε λόγο ας μου πει εμένα και στους υπόλοιπους φίλους αν είναι υπερβολικός ο υπεργχρονισμός.

Σας ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε άλλο είναι το αναμενόμενο ήταν να φτάνει τα 800MHz πυρήνα με stock voltage,

Τρέξε κάποιο 3dmarks και ανέβασε κάποια εικόνα με το αποτέλεσμα η verification link

Εννοείτε ότι θα είναι υπερχρονισμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14352 το score αλλά δεν μπορώ να το κάνω upload, έβγαλα φωτογραφία από το κινητό όμως και θα το ποστάρω σύντομα. Το σκορ οκ δεν είναι?

 

ok posted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Print screen πάτα και κάνε επικόλληση στο paint... Δε φαίνεται τίποτα. Το σκορ νορμαλ το βρίσκω. Αύξησε τις στροφές του ανεμιστήρα με το Rivatuner και δοκίμασε. Δε νομίζω να πάει πολύ παραπάνω πάντως. Ειδικά οι μνήμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προσθέσει κανείς ανεμιστηράκι σαν αυτό

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.650637

 

μπορεί να ανεβάσει περισσότερο;

Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι σαν αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο πυρήνας δεν πάει πολύ περισσότερο από 800-810Μhz με stock cooler και οι μνήμες μέχρι 1100MHz στην καλύτερη.

Η CPU πάει γιαλό μέχρι τα 3,6GHz τουλάχιστον, όμος είναι λίγο δύσκολο με την μοβο που έχεις.

Κατά τα αλλά είναι ικανοποιητικό το score.

8800Gts 512 ο/c database

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Print screen πάτα και κάνε επικόλληση στο paint... Δε φαίνεται τίποτα. Το σκορ νορμαλ το βρίσκω. Αύξησε τις στροφές του ανεμιστήρα με το Rivatuner και δοκίμασε. Δε νομίζω να πάει πολύ παραπάνω πάντως. Ειδικά οι μνήμες

 

Κάνε κλικ στο εικονίδιο αδελφέ και θα δεις το σκορ φαίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αν με στοκ ψύξη μπορεί να πάει με ασφάλεια και παραπάνω!!!

δοκίμασε αρχικά να του βάλεις 100% speed στον ανεμιστήρα της stock ψύχτρας μέσω του riva tuner... αν δεις οτι οι θερμοκρασιες σου με 100% στροφές του ανεμιστήρα ειναι ικανοποιητικές τότε εισαι αρχοντάς και δε χρειαζεσαι after marke ψύχτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασε αρχικά να του βάλεις 100% speed στον ανεμιστήρα της stock ψύχτρας μέσω του riva tuner... αν δεις οτι οι θερμοκρασιες σου με 100% στροφές του ανεμιστήρα ειναι ικανοποιητικές τότε εισαι αρχοντάς και δε χρειαζεσαι after marke ψύχτρα

 

ναι βαλ'το στο 100% και βαλε και ωτοασπιδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% θα ακούγεται σαν ηλεκτρική σκούπα, τον ίδιο ήχο που κάνει σε κάθε εκκίνηση του υπολογιστή... Αν νομίζεις ότι το αντέχεις κάντο. Στο 55-60% νομίζω είναι καλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100% θα ακούγεται σαν ηλεκτρική σκούπα, τον ίδιο ήχο που κάνει σε κάθε εκκίνηση του υπολογιστή... Αν νομίζεις ότι το αντέχεις κάντο. Στο 55-60% νομίζω είναι καλά

 

Σωστός στο 60 είμαι και οι θερμοκρασίες είναι μια χαρά, στο 100 κάνει και πολύ θόρυβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βαλ'το στο 100% και βαλε και ωτοασπιδες..

μπορείς να ορίσεις το ανεμιστηράκι να ανεβάζει στροφές δυναμικά...

δλδ μόνο οταν παιζεις ενα παιχνίδι να ειναι 100% ταχύτητα στροφών και οταν εισαι Windows να ειναι 60%....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...