Προς το περιεχόμενο

Wii και Internet


Sunken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παλικαρια, αύριο έρχεται το Wii μου και αναρωτιόμουν τι θα χρειαστώ ακριβώς για να συνδεθώ στο internet.Έχω γραμμή ADSL(windows ΧΡ λειτουργικό - modem:Speedtouch 530i) αλλα δεν έχω ιδέα για το τι ΑΚΡΙBΏΣ θα χρειαστώ, μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου δώσει link από E-Shop(παράδειγμα) και να μου προτείνει κάποιο router(η wi-fi)?Ζητάω πολλά, αλλα δεν ξέρω και πολλά περί rooter κτλ.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον το 530 δεν είναι ασύρματο ρούτερ (εφόσον, δεν ξέρω) θα χρειαστείς απλά ένα ασύρματο ρούτερ ή αν θέλεις κάτι πιο οικονομικό ένα συμβατό wireless lan adapter (lvl1 wnc301) και θα κάνεις μια διαδικασία που εύκολα θα βρείς στο φόρουμ με λίγη αναζήτηση. Δέν έχω κάτι συγκεκριμένο να σου προτείνω κατα τα άλλα για ασύρματο ρούτερ γιατί με τις ακτινοβολίες δεν τα πάω πολύ καλά και προσπαθώ να τις αποφεύγω όταν δεν τις χρειάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλιως αυτο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&category=69977156&product=963259

 

Βεβαια κανει 30 και αν στα 30 βαλεις αλλα τοσα περνεις ενα πολυ καλο wifirouter που θα σου χρειαστει πιο πολυ.

Οι λυσεις ειναι 3(αυτη που σου ειπα και οι 2 παραπανω που σου ειπε ο φιλος klainmaingr)Η επιλογη ειναι δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οποίο είναι ψιλοαπάλευτο νομίζω.. Αν είναι να μην έχω ρούτερ και πρέπει να βάλω βγάλω την ethernet και να μην έχω ίντερνετ όταν έχω το wii on είναι λίγο κάπως..

Wireless και πάλι wireless γιατι χρησιμοποιείται και απο ds/psp/pda/laptop κτλ.. :)

Και συγκεκριμένα το στικάκι για να το βάζεις βγάζεις όποτε το χρειάζεσαι και να μήν καίς τον εγκέφαλο σου 24/7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα "ακτινοβολία" είμαι και εγώ κάπως ευαίσθητος.. ένας φίλος πιο παλιά είχα wireless και μου είχε πει μια ιστορία ότι και καλά δεν μπορούσε να κοιμηθεί εύκολα και κάτι τέτοια.Όλη την μέρα trws την ακτινοβολία στην μάπα για τα καλά, και μετά όταν πέφτεις για ύπνο κλείνεις το router.. δεν νομίζω πως αρκεί κάτι τέτοιο, βεβαια δεν ξέρω το κατά ποσο υπάρχει άμεση "επιδραση" στον οργανισμό και κατά ποσο μακροπρόθεσμα.

 

Τέλος πάντων, μάλλον θα το τσιμπήσω και απλά θα το κλείνω όταν την πέφτω για νάνι.Η επιλογή μου? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.613516 τι γνώμη έχετε?

 

EDIT:(Συγγνώμη για τα greeklish...κακό χούι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...