Προς το περιεχόμενο

Point of view 7950GT(512) VS Calibre 8600HT(512MB)


teoefsta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια...εχω ενα ερωτημα..Πριν μερικες μερες αλλαξα την καρτα γραφικων μου..Ειχα μια Point of view 7950GT(512MB) και την αλλαξα με μια Calibre 8600GT(ΜB)..επισης εχω Core 2 due 6600(2,4GHZ)ton anevasa sta 2,7GHZ η Mobo μου ειναι Asrock ConRoeXFire-eSATA2 εχω 2GB RAM DDR2 (4x512) σκληρο δισκο 1 WD320GB(Sata2) κ 1 WD80GB κ τελος λειτουργικο windows xp sp2 αλλα μαλλον θα βαλω τα vista ultimate x86..Να την κρατησω την 8600GT η να ξαναβαλω την 7950GT??Βασικα ποια ειναι καλυτερη..βασικα θελω καρτα γραφικων καλυτερη για gaming ποια απο τισ 2 μου προτεινετε??ποια αξιζει περισσοτερο?παρακαλω βοηθεια....:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ πολύ κακή επιλογή να αλλάξεις την 7950 με την 8600!!! Η 7950 είναι κλάσεις ανώτερη!!! Δές και εδώ!!!

Σχεδόν διπλάσιες επιδόσεις η 7950!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ πολύ κακή επιλογή να αλλάξεις την 7950 με την 8600!!! Η 7950 είναι κλάσεις ανώτερη!!! Δές και εδώ!!!

Σχεδόν διπλάσιες επιδόσεις η 7950!!!!

 

 

ναι ομως στο site που λες η 8600GT ειναι 256MB κ οχι 512MB που εχω εγω...σωστα..αρα ειναι διαφορετικες οι καρτες αυτες,,κ σιγουρα ειναι η point of view..?θελω να ξερω ποια να βαλω απο τις 2 καταλαβες..κ εχω μπερδευτει..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H διαφορά σε επιδόσεις μεταξύ 8600GT 512 και 8600GT 256 είναι απειροελάχιστη!!!

Πάλι σε σύγκριση με την 7950 ακομη και αυτή με 512 έχει την μισή απόδοση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει ρε παιδιά το παιδί μπορεί να μην ήξερε και να πήγε σε ένα ''γνώστη πωλητή...'' και να του είπε να πάρει τη συγκεκριμένη...μη ξεχνάμε τι καραγκιόζηδες κυκλοφορούν έξω....προφανώς όλοι έχουν δίκαιο teof βάλε τη 7950gt με την οποία παίζεις όλα τα games και θα σου πρότεινα την άλλη κάρτα ή να τη βάλεις σε δεύτερο pc εαν έχεις αλλιώς πούλα την..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρώτα αγοράζουν και μετά ψάχνουν..

 

 

ενταξη ρε παιδια μν βαρατε,,,,απλος την ειχε ο πατερας μου στο pc του κ τν ανταλαξα για λιγο να δω μπας κ ειναι καλιτερη αλλα μπα γιατι εβαλα να παιξω κ κολαγε περισσοτερο απο την 6800GT κ με τα χρ ενω την 7950GT την ειχα με τα vista που ειναι πιο βαρια...ευχαριστω παντος με διαφωτισατε..απλος σας ρωτησα για να ακουσω μια 2γνωμη ετσι κ αλλιως θα την ξαναβαζα την 7950GT...thnxxx κ παλι παιδια το επιασα το μηνυμα οτι εκανα μαλακια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξη ρε παιδια μν βαρατε,,,,απλος την ειχε ο πατερας μου στο pc του κ τν ανταλαξα για λιγο να δω μπας κ ειναι καλιτερη αλλα μπα γιατι εβαλα να παιξω κ κολαγε περισσοτερο απο την 6800GT κ με τα χρ ενω την 7950GT την ειχα με τα vista που ειναι πιο βαρια...ευχαριστω παντος με διαφωτισατε..απλος σας ρωτησα για να ακουσω μια 2γνωμη ετσι κ αλλιως θα την ξαναβαζα την 7950GT...thnxxx κ παλι παιδια το επιασα το μηνυμα οτι εκανα μαλακια..

 

Μη παίρνεις προσωπικά τα λεγόμενά μου.

Έκανα ένα γενικό σχόλιο γιατί βλέπω πολλούς που πρώτα αγοράζουν κάτι και μετά μπαίνουν και ρωτάνε αν κάνανε καλά.

Πχ ο άλλος πήγε και πήρε PC έτοιμο απ'τα Multirama με 2700 ενώ με 1000 ευρώ λιγότερο έπαιρνε αντίστοιχο μηχάνημα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...