Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα με CD-DVD (autorun κ.ά.)


muchaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγνωμμη και παλι ρε παιδια παλι που σας πριζω,αλλα παρουσιαστηκε καινουργιο προβλημα.Λοιπον οταν βαζω ενα cd η dvd στο cd-rom δε μου ανοιγει την αυτοματη εκτελεση.Εχω ενα cd-rom,ειδα ολες τις σχετικες ρυθμισεις στο BIOS μηπως αλλαξε τιποτα αλλα ολα ηταν ΟΚ.Ρωτησα εναν φιλο μου και λεει οτι εχει ΙΟΟ ο υπολογιστης και πρεπει να το κανω format για να γινει.Τι να κανω ρε παιδια??Και επισης που βγαζει παντα στο εικονιδιο cd-rom ενα παιχνιδι που ειχα τοτε μεσα κολλημενο σαν εικονιδιο.Για να μπω μεσα στο cd-rom το καινουργιο που βαζω παταω δεξι click ανοιγμα αν πατησω διπλο click δε μπαινει γιαιτι εχει κολλημενο το εικονιδιο που σας ειπα πριν και το θεωρει αδιο τον δισκο.Ευχαριστω για αλλη μια φορα για το χρονο που σπαταλησατε και για τη βοηθεια σας.:-):-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις..δηλαδή βρες στον device manager (control panel / system/ hardware...) το dvd-rom σου και πάτα δεξί κλικ και uninstall. Μετά κάνε restart τα windows για να το αναγνωρίσουν εκ νέου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παρα πολυ και τους δυο σας για τις συμβουλες σας.Τις εφαρμοσα και τις 2 αλλα τιποτα:cry:.Βασικα οταν βαζω το CD δεν αρχηζει να φορτωνει το μηχανημα,μολις παω στο (Υπολογιστης μου/Cd-rom και παταω πανω στο CD-ROM τοτε αρχιζει να φορτωνει το μηχανημα και μετα μπαινω μεσα με δεξι click και ανοιγμα.Τι λετε να θελει???Δε μπορω αλλο,ειναι ξενερωτο:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος άλλαξε. Παρακαλώ στα θέματα να χρησιμοποιούνται αντιπροσωπευτικοί του προβλήματός μας τίτλοι και οπωσδήποτε ΟΧΙ με κεφαλαίους χαρακτήρες.

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη parcifal δε θα ξαναγινει.Χιλια ευχαριστω φιλε μου ""bilco".Εισαι τελειος!!Εκανα οτι ελεγε η σελιδα που μου εδωσες και εγινε το προβλημα.Ευχαριστω και παλι.Να'σε καλα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη parcifal δε θα ξαναγινει.Χιλια ευχαριστω φιλε μου ""bilco".Εισαι τελειος!!Εκανα οτι ελεγε η σελιδα που μου εδωσες και εγινε το προβλημα.Ευχαριστω και παλι.Να'σε καλα!!

Παρακαλώ

Συμπληρωματικά να σου πώ, ότι το πιο πιθανό είναι να μην το έπαθες από ιό, αλλά από κάποια εγκατάσταση που κλείνει το autorun (σκοπός είναι να το κλείσει για όσο διαρκεί η εγκατάσταση) και μετά αποτυγχάνει να το ανοίξει πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...