Προς το περιεχόμενο

Ερευνα αγορας για μικρους σκληρους


oasomp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα προσφατα τη σειρα σκληρων passport της WD και ψαχνω να βρω κατι αντιστοιχο και απο αλλες εταιριες αλλα τζιφος!!! Μηπως ξερει κανεις ποιοι αλλοι σκληρη αυτης της κατηγοριας υπαρχουν?? Αυτο που με κεντρισε βασικα ειναι το μεγεθος και κυριως οτι δεν χρειζεται ρευμα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν επιλεγεις ενα passport και ψαχνεις καποια εναλλακιτκη επιλογη .Ειναι πολυ πρακτικοι και αξιοπιστοι .Εγω εχω εναν 40αρι εδω και τρια χρονια και δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα.Τροφοδοσια απο την θυρα usb και πολυ χαμηλες θερμοκρασιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις σκληρο 2,5" σωστα???Εγω εχω εναν 80αρι Seagate 2,5" κι ειναι πολυ καλος.Πολυ μικρος,ελαφρυς και με τροφοδοσια απο USB στις 5.400 ή 5.600 στροφες(δε θυμαμαι τωρα..).Νομιζω σ'αυτην την κατηγορια υπαρχουν αρκετες επιλογες εξ.σκληρων δισκων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα πριν λίγο καιρο εναν 250gb και με έχει βοηθήσει αρκετά στις μεταφορές αρχείων κτλ. Τον βάζω στην τσέπη και πάω! Πριν 2 χρόνια είχα πάρει εναν maxtor 100gb ολόκληρο γαϊδούρι!

Έκανε και 160? όμως ο 2,5"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.lacie.com/intl/products/range.htm?id=10036 Οι προτάσεις της LaCie.

 

Έχω αυτόν: http://www.lacie.com/intl/products/product.htm?pid=10987 στα 160GB, αθόρυβος και δε ζεσταίνεται καθόλου. Ο δίσκος μέσα είναι της Toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο οτι βλεπω τελικα δε φαινεται να υπαρχει και πολυ ποικιλια σε αυτη τη κατηγορια !! Λεω τελικα να παρω τον WD που μου κατσε στο ματι απο την αρχη :) Στην τελικη παντως δε βλεπω και καμια ουσιωδη διαφορα μεταξυ τους !!!!

 

Ευχαριστω για την ανταποκριση σε ολους !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα 2.5" με χωρητικότητα της αρεσκείας σου και πάρε και το κουτί της Raidsonic από Πλαίσιο. Έρχεται με δερμάτινη θήκη και είναι εξολοκλήρου από αλουμίνιο. Το χρησιμοποιώ εδώ και 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μόνο να ξέρεις το συγκεκριμένο κουτάκι κάνει μόνο για IDE δίσκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...