Προς το περιεχόμενο

Οχι τιποτα αλλα λυπαμε και την οθονη.


OutRuN10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα αγορασα μια οθονη 300ευρω και για να μη τη πατησω μπουκετιδι θελω βοηθεια.

Λοιπον πριν το Format στο PC ειχα ιδια windows και τα λοιπα και με το router ανοιξα πυλες για το Warcraft III TFT και εκανα μια χαρα host.Απλα απενεργοποιουσα και το firewall απο το πινακα ελεγχου και ολα καλα.Μετα το format ομως και με τα ιδια Windows κανο τα ιδια και δε μπορω να κανω host γαμω τη @@@@ μου.

 

Το μονο που αλλαξε ειναι οτι εβαλα το Windows Defender(το προτεινε ο ξαδερφος >_<).Κανω τα ιδια οπωσ ειπα και απλα οι αλλοι δεν βλεπουν το παιχνιδι που hostaro.Δηλαδη με απλα ελληνικα εχω καποιο ειδος firewall το οποιο δεν γνωριζω.

 

Αν εχετε να προτεινεται τιποτα σωστο οριστε πειτε το σας παρακαλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , Lineage

 

(..πέρα από την πλάκα,ΣΙΓΟΥΡΑ έδωσες τη σωστή ip -αυτή στην οποία κάνεις forwarding τις ports για το warcraft - στα windows; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , Lineage

 

(..πέρα από την πλάκα,ΣΙΓΟΥΡΑ έδωσες τη σωστή ip -αυτή στην οποία κάνεις forwarding τις ports για το warcraft - στα windows; )

 

Με κοροιδευεις ^^.Τα ports ειναι 6112 start-end-map για το warcraft .

Επισης ειπα οτι εκανα Format to pc τα ports μειναν ως ειχαν.Φυσικα τα ξαναβαλα μπας και εφταιγε εκεινο αλλα παλι τιποτα.Περιμενω κι αλλες απαντησεις γιατι βλεπω ο λαος δεν το κατεχει το θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε κορόϊδευα θα έλεγα απλά την ατάκα για το Linegae.Όπως όμως είπα,απλά έκανα λίγο πλάκα(άλλο κοροϊδία-άλλο πλάκα).

Τώρα όσο για το warcraft,ναι ο λαός εδώ δεν έχει ιδέα your majesty...Απλά είπα να πω 1 κουβέντα μπας και βοηθήσει-αν δηλαδή έχεις δώσει την ίδια ip στα νέα windows,με αυτήν που υπάρχει στους virtual servers του router...Aλλά εσύ ξέρεις

(για την ιστορία,υπάρχει και σχετικό section για games στο insomnia πάντως...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σύμφωνα πάντως με το USR, πρέπει να ανοίξεις τις θύρες 6112-6119 (TCP και UDP). Εγώ πάντως με αυτές τις ρυθμίσεις κάνω μία χαρά host.

 

Αφου θες και το επισημο link να στο δωσω λοιπον.Warcraft III Ports.Εκει μεσα αν προσεξεις λεει :Allow port 6112 TCP in (hosting custom games).Φυσικα εγω εβαλα ολες τις πορτες και τις δοκιμασα.Πρεπει να κατι να παιζει με το Windows Defender γαμω το κερατο μου :D

Τεσπα,συνεχιστε να βοηθατε.

 

PS:Δεν ειμαι ασχετος απλα κατι μου διαφευγει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...