Προς το περιεχόμενο

Virtual Skipper 5 - Βοήθεια!!!!


zevage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουμε το εξης προβλημα (μπαμπάς, δηλ. εγω και οι δυο γιοι μου) με το Virtual Skipper 5. Ενω τρεχει κανονικά στο laptop του ενος γιου (Μιμης), ένα HP zv5481ea (σειρά zv5000, PIV 3,4 Ghz, 1,2 G ram, ATI Radeon 9100 IGP) στο δικό μου, ενα HP G5060ev (σειρα G5000, centrino dual core 1,86 Ghz, 1 G ram, Intel GMA 950) τρεχει αλλά σχεδον με ανύπαρκτο buckground (Χωρις χρωματα και λεπτομέρειες). Το ίδιο συμβαίνει και στο laptop του άλλου γιού (Γιώργος), ένα ACER Aspire 1644 (centrino 2,0 Ghz , 1 G ram, Intel GMA 900). Ξερει κανεις τι γίνεται? Το Virtual Skipper 3 τρεχει κανονικά σε όλους.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ ολο που δεν γνωριζω το virtual skipper 5 (ουτε το 3) και δεν ξερω ποσο απαιτητικο ειναι, με υποψιαζει πολυ το γεγονος οτι το laptop που το παιζει εχει ξεχωριστη καρτα γραφικων ενω τα αλλα 2 onboard παρολο που ειναι πιο καινουρια μηχανηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρ ολο που δεν γνωριζω το virtual skipper 5 (ουτε το 3) και δεν ξερω ποσο απαιτητικο ειναι, με υποψιαζει πολυ το γεγονος οτι το laptop που το παιζει εχει ξεχωριστη καρτα γραφικων ενω τα αλλα 2 onboard παρολο που ειναι πιο καινουρια μηχανηματα

 

Το HP zv5481ea εχει ξεχωριστή κάρτα γραφικών!! Δεν το ήξερα. Λες να φταίει αυτό? Επίσης τρέχει κανονικά (αλλά σε χαμηλή ανάλυση) σε ενα Toshiba Tecra S1 της 5χρονης κορης μου. Τι γίνεται ρε γμτ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τι γίνεται.. Όλα τα παιδιά σου έχουνε laptop? :P

Πάντως και γώ χωρίς να ξέρω το παιχνίδι θα βάσιζα το πρόβλημα στην onboard κάρτα γραφικών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω δεν ειχα ποτε laptop με Onboard καρτα για να ξερω ποιες οι δυνατοτητες τους ακριβως. Βεβαια δε φαινεται και απαιτητικο πολυ καθως λεει οτι παιζεται με 32ΜΒ καρτα, ολα αυτα στη θεωρια ομως...

 

Παντως δεν ειχα υπ οψιν το παιχνιδι θα το προτεινω στην αδερφη μου που εχει διπλωμα ιστιοπλοιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τι γίνεται.. Όλα τα παιδιά σου έχουνε laptop? :P

 

Τα εχω αγοράσει μεταχειρισμενα αντι να τους παρω PS ή ΧΒΟΧ ή δεν ξερω εγω ποια κονσόλα. Ετσι πλήρωσα λιγότερα και τους εισάγω και στους υπολογιστές, internet κλπ.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ένας ιστιοπλόος στο forum!!!!

on topic: Το παιχνίδι ναι έχει πολλές απαιτήσεις. Δεν ξέρω αν μπορεί το laptop που λες να το παίξει

off topic: Έφτιαξα αυτο την προηγούμενη εβδομάδα, τώρα ξεκινάει, αν σε ενδιαφέρει μπορείς να γραφτείς. Και τα παιδιά σου αν ασχολούνται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...