Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμηση μνήμης σε laptop


skywritergr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ένα Toshiba sattelite A100 με 1gb μνήμη στα 533. Σήμερα ανακάληψα ότι το 1gb το έχει σε ένα μόνο slot και έτσι είπα να αγοράσω άλλο ένα να το κάνω 2gb. Το "πρόβλημα" είναι οτι δεν βρίσκω μνήμη ίδιας μάρκας και ιδίων hz με αυτή που φοράει το laptop (Samsung so-dimm pc4200). Άν αγοράσω μια άλλη οποιαδήποτε μνήμη απο το e-shop και την κουμπώσω επάνω θα έχω κανένα πρόβλημα? Το Dual channel λογικά θα δουλεύει ε? Ευχαριστώ.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μνήμη δε χρειάζεται να είναι της ίδιας μάρκας. Όσο για την ταχύτητα αν δε βρίσκεις στα 533 πάρε στα 667 και θα δουλέψει μια χαρά, απλώς την πιο γρήγορη μνήμη θα την τρέχει στα 533. Το Dual channel θα δουλέψει, αλλά εγώ δεν είδα στο ίδιο laptop καμιά αισθητή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απάντηση. Θα πάρω μια 667 να κάνω την δουλειά μου. Υπάρχει η σκέψη να βάλω vista αν και έλεγα να περιμένω sp1. Απλά έκανα την ανοησία και δεν πήρα το πρώτο δίμηνο τα δωρεάν vista που δείναν απο toshiba και δεν θέλω να βάλω πειρατικό λογισμικό (γιατί έχω πάθει τέτοιο πράγμα άραγε? γερνάει ο άνθρωπος και παραξενεύει!) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα να πας με το laptop σου στην γραμμη.... Συνεργαζονται αυτοι με μια εταιρεια που μπορεις να βρεις ο,τι μνημη θες....προσφατα βρηκα ram για omnibook xe3....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα laptop "Toshiba equium L20-197"αλλα εχει μνημη ram 192 και ψαχνω να του βαλω 1gb αλλα δεν ξερω πια (θελω να ειναι γυρω στα 30?)εχεται να μου προτεινετε κατι????Απαντιστε μου σας παρακαλώ στο e-mail μου {[email protected]}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...