Προς το περιεχόμενο

ABOUT O/C 8800GT


outlaw star

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα στο φόρουμ.θα ήθελα να μου πείτε εαν κάποιοι έχετε oc 8800gt μέχρι που τις έχετε φτάσει και να είναι σταθερές..εγώ έχω τη stock evga και την έχω στα 675core-1687shaders'linked-1950 memory.Σε κάποια φάση την είχα πάει στα 700-1750-2000 και ενώ το gears of war το τερμάτισα χωρίς κανένα πρόβλημα στο pro evolution μετά απο λίγο μου έβγαζε BSOD!Με το που έριξα τους χρονισμούς εκεί που τους έχω τώρα όλα οκ.Μήπως φτάει ότι κράτησα linked τους shaders και ανέβηκαν πολύ ψηλά??(στα 1750).Πιστεύετε ότι η κάρτα μπορεί να ανέβει λίγο ακό,α χωρίς όμως αλλαγή bios?-μόνο μέσω του riva tuner??τέλος να πω ότι πρόβλημα με θερμοκρασίες δεν έχω δεν ξεπερνάει τους 65 βαθμούς σε full load.sorry για το μακροσκελές της υπόθεσης και ευχαριστώ εκ των προτέρων!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την ίδια κάρτα. Έχω δοκιμάσει να την πάω μόνο ως 650-(linked)-1900. Οι διαφορές που είδα στα παιχνίδια δεν ήταν ιδιαίτερα σοβαρές (λογικό) και προτίμησα να την λειτουργώ για την ώρα στα defaults clocks (εξάλλου ακόμα και το Crysis μια χαρά playable είναι @1280 χωρίς ΑΑ). Αντιθέτως ανεβάζοντας τον επεξεργαστή (C2D E6600) από 2.4->3GHz παρατήρησα μεγαλύτερο κέρδος στα fps.

Έχεις προσέξει κάποια αξιόλογη διαφορά από το δικό σου o/c (μετρημένη με fraps/rivatuner);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...