Προς το περιεχόμενο

SOS


j0hnar0s

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα μια κάρτα κινητού Sony ericson στον υπολογιστή μου. Η μαλακία της στιγμής με "έσπρωξε" και την έχωσα μέσα χωρίς να είναι συμβατή με την υποδοχή..προσπάθησα να την βγαλω με λαβίδα αλλά δεν τα κατάφερα...καμιά ιδέα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα ειναι sd ? αν ναι βες εναν sd ανταπτορα και βγαλ' την[/quote χμ... το θεμα ειναι οτι δν γνωριζω τι ειναι η καρτα..:rolleyes: αλλο τροπο ξερεισ φιλε??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να είναι από κινητό sony ericsson πρέπει να είναι memory stick duo.. αν καταφέρεις να την βγάλεις υπάρχουν adaptors που την μετατρέπουν σε κανονικό memory stick που είναι πιο μακρύ και θα την δέχεται ο reader σου αν φυσικά την υποστηρίζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κολλήσει μέσα η κάρτα εννοείς;

Προσπάθησε να γυρίσεις κάπως κατακόρυφα τον υπολογιστή και να τον κουνήσεις λίγο προσεκτικά και ίσως βγεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να είναι από κινητό sony ericsson πρέπει να είναι memory stick duo.. αν καταφέρεις να την βγάλεις υπάρχουν adaptors που την μετατρέπουν σε κανονικό memory stick που είναι πιο μακρύ και θα την δέχεται ο reader σου αν φυσικά την υποστηρίζει

 

Δεν εχουν ολα τα sony ,memory stick duo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΡΤΑ.. :o ΕΧΕΙ ΣΦΗΝΟΣΕΙ, ΤΙ ΤΟΝ ΓΥΡΙΣΑ, ΤΙ ΤΝ ΚΟΠΑΝΗΣΑ ΕΛΑΦΡΑ, ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΣΙΜΠΙΔΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ.. ΕΛΕΟΣ ΕΙΝΑΙ!! ΕΧΕΙ ΣΦΗΝςΣΕΙ ΚΑΛΑ.. ΔΝ ΕΧς ΚΣΑΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ LAPTOP ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΟΙΓΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙςΝΕ.. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καρτα ειναι sd ? αν ναι βες εναν sd ανταπτορα και βγαλ' την[/quote χμ... το θεμα ειναι οτι δν γνωριζω τι ειναι η καρτα..:rolleyes: αλλο τροπο ξερεισ φιλε??

 

ουπς!! βρες εναν ανταπτορα που να κουμπωνει στην καρτα και βγαλ την...μηπως μπορεις να μας δειξεις μια φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές που κολλάνε συνέχεια είναι οι memory stick duo, όταν προσπαθήσει κάποιος να τη βάλει χωρίς adaptor...

 

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να ανοιχτεί το laptop

 

Εκτός αν... για πες μου φίλε, φαίνεται η κάρτα; τη βλέπεις μέσα στο reader ή είναι πολύ βαθιά;

 

Γιατί αν φαίνεται, και έχεις σταθερό χέρι, μπορείς να πάρεις ένα λεπτό ξυλάκι (οδοντογλυφίδα πχ) και στην άκρη του να βάλεις ελάχιστη ποσότητα κόλλα στιγμής, να το κολλήσεις δυνατά και σταθερά στην άκρη της κάρτας και να την τραβήξεις έξω! (ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές που κολλάνε συνέχεια είναι οι memory stick duo, όταν προσπαθήσει κάποιος να τη βάλει χωρίς adaptor...

 

Δυστυχώς μάλλον θα πρέπει να ανοιχτεί το laptop

 

Εκτός αν... για πες μου φίλε, φαίνεται η κάρτα; τη βλέπεις μέσα στο reader ή είναι πολύ βαθιά;

 

Γιατί αν φαίνεται, και έχεις σταθερό χέρι, μπορείς να πάρεις ένα λεπτό ξυλάκι (οδοντογλυφίδα πχ) και στην άκρη του να βάλεις ελάχιστη ποσότητα κόλλα στιγμής, να το κολλήσεις δυνατά και σταθερά στην άκρη της κάρτας και να την τραβήξεις έξω! (ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...)

 

 

Μονο ετσι θα το βγάλεις. Με ενα λαμάκι ή ελασματάκι (κατα προτίμηση μεταλλικό για να ειναι πολύ λεπτό και ισχυρό) και μια σταγόνα κόλλα στιγμής (logo κλπ) ή καλύτερα εποξεική δυο συστατικών. Κολλα το ελασματάκι στο κεντρο (συμμετρικά) της κάρτας (να τρυπωσει το ελασματακι αναμεσα σε καρτα και θυρα εισόδου). Αστο να κολλήσει καλά και τραβα σιγά σιγά και με σταθερή δύναμη. ΠΡΟΣΟΧΗ μη βάλεις μεγαλη πσότητα κόλλα και ξεχειλίσει και κολλήσουν ολα μαζί στο laptop. Καλή επιτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...