Προς το περιεχόμενο

K9A2 Platinum vs M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP


newtech

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας.

Είμαι ανάμεσα από 2 motherboard..

MSI M/B K9A2 PLATINUM 790chipset

http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1332&maincat_no=1

και

ASUS MB M3A32-MVP DELUXE/WIFI

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&l2=149&l3=591&l4=0&model=1930&modelmenu=1

 

120€ κ 160 αντίστοιχα..

 

Μπορεί κάποιος που γνωρίζει να μου αναλύσει τις 2 Motherboard γιατί δεν σκαμπάζω και πολλά από MB.

 

 

 

Thanx in advance :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα το asus σου δίνει επιπλέον το wifi και την ψύκτρα για τις μνήμες και επίσης το όνομα. η msi από την άλλη δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο οπότε είναι θέμα τι εσύ θέλεις και χρειάζεσαι. εγώ πχ. πήρα το lanparty 790fx της dfi που και σταθερό είναι και κλοκάρει στο θεό. πάντως για να πώ την αλήθεια στην αρχή είχα πάρει κι εγώ το asus αλλά δεν δούλευε η wifi κι έτσι πήρα το dfi και πίστεψέ με στο ράφι ήταν όλες οι υλοποιήσεις απλά η dfi μου έκανε το κλίκ και αποδείχθηκε αστέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα το asus σου δίνει επιπλέον το wifi και την ψύκτρα για τις μνήμες και επίσης το όνομα. η msi από την άλλη δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο οπότε είναι θέμα τι εσύ θέλεις και χρειάζεσαι. εγώ πχ. πήρα το lanparty 790fx της dfi που και σταθερό είναι και κλοκάρει στο θεό. πάντως για να πώ την αλήθεια στην αρχή είχα πάρει κι εγώ το asus αλλά δεν δούλευε η wifi κι έτσι πήρα το dfi και πίστεψέ με στο ράφι ήταν όλες οι υλοποιήσεις απλά η dfi μου έκανε το κλίκ και αποδείχθηκε αστέρι.

 

ΔΗΛΑΔΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ Η ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ WIFI??? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΟΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΙΑΖΟΜΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν σε παρακαλώ σταμάτα να γράφεις με κεφαλαία, στο θέμα μας τώρα και οι δύο είναι είναι χτισμένες γύρω από το 790fx σε συνεργασία με το sb600 της ati. οπότε τι διαφορές λες να υπάρχουν? απλά ίσως η asus (στην οποία πληρώνεις και το όνομα) να έχει κάποια έξυπνα κολπάκια για να δικαιολογεί την παραπάνω τιμή, πχ. έχει σίγουρα κάτι ανταπτοράκια που κουμπώνεις πάνω τα καλώδια για on/off, reset, power led και hdd led και για τα usb και firewire για να μην παλεύεις να βρείς που μπαίνουν ή ακόμα έχει έναν εύκολο τρόπο για bios update αλλά ουσιαστικές διαφορές μη νομίζεις ότι θα βρείς. εξάλου στο ξαναλέω μιλάμε για το ίδιο chipset.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...