Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Flash Themes στο Κ800i


giorgosthermo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΤΗΣΩ ΤΑ FLASH ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ(Κ800i)? ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΟΔΗΓΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ.. ΑΝ ΜΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΤΗΣΩ ΤΑ FLASH ΘΕΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ(Κ800i)? ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΟΔΗΓΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΔΝ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΩΣΤΑ.. ΑΝ ΜΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ:mrgreen:

 

Πολύπλοκο θέμα...

Θα πρέπει να χρησιμοποίησης ενα εργαλείο που λέγετε XS++ ,και μετα απο αυτο παπαλα εγγύηση.

Αν ενδιαφέρεσαι ακόμα θα πρέπει να δεις και μερικά βίντεο στο youtube --> "XS++ tutorial "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μπουν flash themes πρεπει να κανεις 2 πραγματα

1ον να κατεβασεις το xs++ και να επεμβεις στο firmware τις συσκευης. Απλα copy-paste κανεις,εκει υπαρχει πιθανοτητα αν δεν ξερεις τι κανεις να σου χαλασει τελειως το λογισμικο του κινητου και να μην ανοιγει καθολου.

Αν ανοιξεις το προγραμμα μεταφερεις τα αρχεια flash στον φακελο tpa/preset/system/flash αν δεν κανω λαθος ετσι ειναι η διαδρομη.

2ον Αφου εχεις περασει το flash πρεπει να περασεις και το αρχειο θεματος που θα συνδεθει με το flash. Αυτο απλα το βαζεις στο φακελο θεματα και μετα απο το κινητο σου επιλεγεις το θεμα που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερώτηση έγινε τον Φεβρουάριο παρεπιπτόντως :P

 

Εε ,σωστα ;) Αλλα και γω σχεδον το ιδιο θεμα ηθελα να δημιουργησω,οποτε... γινετε εδω η συζήτηση;)

 

 

-----Προστέθηκε 23/12/2008 στις 01 : 23 : 35-----

 

 

για να μπουν flash themes πρεπει να κανεις 2 πραγματα

1ον να κατεβασεις το xs++ και να επεμβεις στο firmware τις συσκευης. Απλα copy-paste κανεις,εκει υπαρχει πιθανοτητα αν δεν ξερεις τι κανεις να σου χαλασει τελειως το λογισμικο του κινητου και να μην ανοιγει καθολου.

Αν ανοιξεις το προγραμμα μεταφερεις τα αρχεια flash στον φακελο tpa/preset/system/flash αν δεν κανω λαθος ετσι ειναι η διαδρομη.

2ον Αφου εχεις περασει το flash πρεπει να περασεις και το αρχειο θεματος που θα συνδεθει με το flash. Αυτο απλα το βαζεις στο φακελο θεματα και μετα απο το κινητο σου επιλεγεις το θεμα που θες.

 

Φιλε snik ,εισε σιγουρος οτι χρειάζεται να τοποθετησουμε μονο τα δυο αρχεια στην σωστη τοποθεσια (δηλαδη ενα .thm και ενα συνωνημο .swf ? )

Έχω μια υποψία οτι πρεπει να αντικαταστισουμε και καποιο "menu.ml" (η καπως ετσι λεγετε), εισαι σιγουρος ?:rolleyes: ?

 

Εγώ προσπαθώ να ανοίξω το file system μου με το Jdflasher αν και έχω κολησει με ένα error που μου πετάει... και το phone xs++ δεν υποστηρίζει cid53 :-( :mad: προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά δεν ρωτάς (να πεις ότι έχεις την ίδια απορία) αλλά απαντάς :P

 

Απάντησα στον giorgosthermo,και καπάκι ρωτάω τον snik ;) που μου φαινετε πιο γνώστηςB) Και βεβαίως όποιον άλλο μπορεί να βοηθήσει ;) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε ,σωστα ;) Αλλα και γω σχεδον το ιδιο θεμα ηθελα να δημιουργησω,οποτε... γινετε εδω η συζήτηση;)

 

 

-----Προστέθηκε 23/12/2008 στις 01 : 23 : 35-----

 

 

 

 

Φιλε snik ,εισε σιγουρος οτι χρειάζεται να τοποθετησουμε μονο τα δυο αρχεια στην σωστη τοποθεσια (δηλαδη ενα .thm και ενα συνωνημο .swf ? )

Έχω μια υποψία οτι πρεπει να αντικαταστισουμε και καποιο "menu.ml" (η καπως ετσι λεγετε), εισαι σιγουρος ?:rolleyes: ?

 

Εγώ προσπαθώ να ανοίξω το file system μου με το Jdflasher αν και έχω κολησει με ένα error που μου πετάει... και το phone xs++ δεν υποστηρίζει cid53 :-( :mad: προς το παρόν.

οχι μονο αυτο χρειαζεται,το εκανα προσφατα στο w890 μου.Το menu.ml νομιζω ηταν αν θες να αλλαξεις τα εικονιδια μονο με καποια αλλα.Παντως για περισοτερα ριξε μια ματια εδω εχει αρκετες χρησιμες πληροφοριες για flashing και "πειραγμα" του λογισμικου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι μονο αυτο χρειαζεται,το εκανα προσφατα στο w890 μου.Το menu.ml νομιζω ηταν αν θες να αλλαξεις τα εικονιδια μονο με καποια αλλα.Παντως για περισοτερα ριξε μια ματια εδω εχει αρκετες χρησιμες πληροφοριες για flashing και "πειραγμα" του λογισμικου

 

Το μενού θέλω να αλλάξω ;) (ποιος ο λόγος να περάσουμε Flash themes στο κινητό εάν δεν θέλουμε να αλλάξουμε το κεντρικό μενού ? :X )

 

Ναι,το μενού θέλω να αλλάξω postarw και μερικές photos για να δεις τι εννοω μήπως και κάνω εγώ κάποιο λάθος με τον τρόπο που το λέω :X:p:cool:

 

slwc8.png

 

icon11_selected.png

 

img1203zz9.jpg

 

scr094716uu4.png

 

vvDqIq69r84Zq0TsKTgY.jpg

 

backstreet_rotary_k800.gif

 

probe2yz7.gif

 

2007090713331fa7.jpg

 

equalizer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν 2 τροποι που ξερω που μπορεις να αλλαξεις το μενου. Ο ενας ειναι με τα flash themes και ο αλλος ειναι απλως αλλαζοντας τα εικονιδια .Στα flash themes σου επιτρεπουν να εχεις καποια εφε οταν εισαι στο μενου οπως αυτα που εχεις βαλει στις φωτογραφιες ενω στα απλα με τα εικονιδια αλλαζουν μονο τα εικονιδια,τιποτα αλλο. Για να καταλαβεις καλυτερα τι θελω να πω η 5η φωτογραφια και ισως η 3η ειναι απλη αλλαγη των εικονιδιων ενω flash ειναι οι 1η,2η,5η,6η εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ερώτηση έγινε τον Φεβρουάριο παρεπιπτόντως :P

 

0oh0axaxo0hho0axh0axoh0axoxa0hxo0h0oaxhxa0hoax0ohaxh0oaxho0axho0xaoh0axh0xaoh0xaoh0xa0hxaho0xa0ohxaho0ax0hoxaho0xaho0axho0ax0ohxa0oh:lol::lol:oh0axx0ohao0hxa0ohxa0xa0hxah:lol:ho0xa0ohxaxaoh0axo0hax:-Dohakxxaohkxaokhxaohkaxokh:lol:

 

Καλό πάντως αυτό με το προγραμματάκι... Έψαχνα και εγώ πως να βάλω flash themes άλλα μετά δεν καιγόμουν και τόσο...Δεν το θεωρούσα σημαντικό:-)

ΑΛΛΑ μιας που το βρήκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι εχουμε cid 53 μπορουμε να το ξαναγυρισουμε σε cid 52 με 10 ευρω μετα κατεβαζουμε το d-ultimate unlocker και επιλεγουμε το κινητο μας και το γυριζουμε σε cid 52 και να τα patch!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...