Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Linksys WAG54GS Wireless


Mr_Terror

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.Χθες το βραδυ αντιμετωπισα ενα προβλημμα με το router μου και δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο η να το παω πισω(ειναι εντος εγγυησης).

Χθες το βραδυ λοιπον παω να συνδεθω ασυρματα με το λαπτοπ μου αλλα το εικονιδιο ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΔΙΚΤΙΟΥ εμενε αδρανοποιημενο.Δηλαδη δεν υπηρχε συνδεση.Στην προβολη ασυρματων δικτυων εβλεπα το δικο μου δικτυο και των αλλων αλλα δεν γινοταν συνδεση.Λεω μαλλον κατι με το λαπτοπ γινεται.Μετα ανοιγω psp ps3 wii και αυτα δεν εμπαιναν στο δικτυο μου.Παω στο router αναβε το λαμπακι του wireless.Κανω hard reset τιποτα παρεμενε το προβλημμα.Το βγαζω απο το ρευμα το αφηνω ολο το βραδυ και σημερα το ξαναδοκιμαζω και εξακολουθουσε το προβλημμα.Εκει που το ετοιμαζα να το γυρισω πισω(απο e-shop το εχω αγορασει) λεω δεν του αλλαζω συχνοτητα (wireless channel) και απο 6 καναλι 2.437ghz το γυρναω στο 7 καναλι 2.442ghz

και δουλεψε.Να σημειωσω οτι απο το Σεπτεμβριο που το αγορασα μεχρι σημερα δεν εχω αλλαξει τιποτα στις ρυθμισεις και δεν ειχα ποτε μου προβλημμα.Πειτε που τι να κανω να το γυρισω πισω η ειναι φυσιολογικο και συμβαινουν αυτα στα ασυρματα router.

Δεν γνωριζω απο ασυρματα δικτυα ασυρματα router και δεν γνωριζω πως συμπεριφερονται αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.firmware update.β.ισως παιζει και αλλος στο ιδιο καναλι και γινεται προβλημα.μην βαλεις 7 γιατι ειναι κοντινο καναλι.βαλε ειτε 1 ειτε 6 ειτε 11 που δεν πεφτει το ενα πανω στο αλλο.με το netstumbler μπορεις να δεις που παιζουν τα αλλα δικτυα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου.Κατι τελευταιο.Τι εννοεις οτι το καναλι 7 ειναι κοντινο?Αν το αφησω ετσι τι προβλημματα θα εχω?Το netstumbler τι ειναι ακριβως?Συγνωμη για την ασχετοσυνη μου.Και παλι ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα καναλια που δεν μπλεκονται μεταξυ τους ειναι 1 ,6,11 .το 10 πχ ναι μεν ειναι διαφορετικο απο το 11 αλλα ενα κοματι της συχνοτητας του πεφτει με του 11 και αν καποιος παιζει στο 11 τοτε ισως εχεις λιγο παρεμβολες.οποτε τα τελειως διαφορετικα καναλια ειναι 1,6,11.το netstummbler ειναι ενα προγραμμα που ψαχνει ολα τα ασυρματα και σου λεει σε τι καναλι παιζουν.οτι αλλο ειναι just ask me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...