Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος κατά το recording


kostasplak1986

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, απο χτες εχω ενα προβλημα...Οταν κανω rec (π.χ με audacity) ενω δεν υπαρχει κανενας ηχος στο περιβαλλον, στο αρχειο που εξαγω υπαρχει ενα "βουητο"...Σαν κυριο μικροφωνο χρησιμοποιω το ενσωματωμενο που εχει η webcam (microsoft lifecam vx-6000)...Δοκιμασα και με ενα headset αλλα παλι τα ιδια...Ειναι σπαστικο γιατι το ακουει και ο συνομιλητης μου στο msn...

 

asd.mp3 - 0.16MB

 

Οριστε και ο ηχος...Καμια ιδεα για το τι μπορει να ειναι? thanks! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενα ειναι οτι εισαι εσυ που εισπνειες εντονως απο τη μυτη σου (ρουφας) χιχι

 

το αλλο φαινεται σαν ηχος απο μοτερακι... ειτε αυτο ειναι το σιντι σου που παιζει. ειτε ειναι ο σκληρος... το θεμα δεν ειναι τι ειναι... ειναι γιατι ειναι και πως μπορεις να το εξαλειψεις...αλλα λες οτι χρησιμοποιείς το μικροφωνο της καμερας που ειναι μακρυα απο το σασι...

 

υπαρχει παντα η μεθοδος του πειραματος. η καμερα σε αλλον υπολογιστη γι ανα δουμε αν η καμερα ειναι οκ. μετα μικροφωνο που σε αλλο υπολογιστη δεν κανει ετσι για να δουμε αν ειναι οκ. μετα...

μετα ...περιμενεις να ερθει και κανεις αλλος που θα εχει καμια καλυτερη ιδεα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενα ειναι οτι εισαι εσυ που εισπνειες εντονως απο τη μυτη σου (ρουφας) χιχι

 

Παιζεις με το πονο μου ε? :rolleyes:

 

το αλλο φαινεται σαν ηχος απο μοτερακι... ειτε αυτο ειναι το σιντι σου που παιζει. ειτε ειναι ο σκληρος... το θεμα δεν ειναι τι ειναι... ειναι γιατι ειναι και πως μπορεις να το εξαλειψεις...αλλα λες οτι χρησιμοποιείς το μικροφωνο της καμερας που ειναι μακρυα απο το σασι...

 

Αυτο ειναι και το προβλημα μου ο ηχος που ακουγετε σαν μοτερακι (ελικοπτερακι θα ελεγα εγω)...Το cd δεν ειναι γιατι δε διαβαζω καποιο cd κατα τη διαρκεια της ηχογραφησης η οταν μιλαω στο msn...Ο σκληρος παλι δεν ειναι γιατι δε κανει καποιο περιεργο θορυβο!Πραγματι το μικροφωνο της webcam το εχω πανω απο την οθονη, μακρια δηλαδη απο το case...:-)

 

υπαρχει παντα η μεθοδος του πειραματος. η καμερα σε αλλον υπολογιστη γι ανα δουμε αν η καμερα ειναι οκ. μετα μικροφωνο που σε αλλο υπολογιστη δεν κανει ετσι για να δουμε αν ειναι οκ. μετα...

 

Τη δοκιμασα σε laptop και ειναι ολα ΟΚ δεν ακουγετε κανενας θορυβος...Το περιεργο ειναι οτι ακουγετε και απο τη καμερα και απο το μικροφωνο ο ιδιος ηχος σαν να ειναι ηχος απο το εξωτερικο περιβαλλον, ελα ομως που εμενα τα αυτια μου δεν ακουν τιποτα! :-( Δε μπορω να καταλαβω τι γινεται...:cry:

 

μετα ...περιμενεις να ερθει και κανεις αλλος που θα εχει καμια καλυτερη ιδεα... :)

Θα περιμενω μηπως καποιος που ειχε αναλογο προβλημα, μου πει πως το ελυσε! Παντως σε ευχαριστω για την απαντηση σου! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...