Προς το περιεχόμενο

Σερνομαι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα ενεργοποιηθηκα στην forthnet με ταχυτητα 24mbps.Τα αποτελεσματα ομως ειναι πολυ ασχημα καθως κατεβαζω με τον IDM απο rapidshare με 100-200kbps.Απο αλλα γρηγορoτερα σαιτ εχω πιασει το πολυ 700.

Το μοντεμ που χρησιμοποιω ειναι το siemens CL110.

Τι μπορω να κανω ωστε να βελτιωσω τις ταχυτητες μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα ενεργοποιηθηκα στην forthnet με ταχυτητα 24mbps.Τα αποτελεσματα ομως ειναι πολυ ασχημα καθως κατεβαζω με τον IDM απο rapidshare με 100-200kbps.Απο αλλα γρηγορoτερα σαιτ εχω πιασει το πολυ 700.

Το μοντεμ που χρησιμοποιω ειναι το siemens CL110.

Τι μπορω να κανω ωστε να βελτιωσω τις ταχυτητες μου?

 

Μια χαρά είσαι φίλε.πρώτα από όλα είσαι στην forthnet που προσφέρει εως 24 mbps.πάιζει ρόλο η απόσταση σου απο το dslam.εγω είμαι σε μέτρια απόσταση.και κατεβάζω το μέγιστο με 1000.και από το rapidshare me 700 στισ καλές περιπτώσεις (πριν 1 μήνα) τώρα και εγώ με 100-200 κατεβάζω απο rapid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην νεα φιλαδελφεια εχετε dslam και αν 8υμαμε ειναι κοντα γηπεδο αεκ αλλα απο την διπλα πλευρα.το βασικο δεν ειπεσ.αν το εχεις usb η etrhernet και το που κλειδωνει η γραμμη και χαρακτηριστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να βαλω ethernet γιατι εχω παλιο συστημα.

 

Τα χαρακτηριστικα της γραμης μου ειναι αυτα

Statistics Downstream Upstream

Line Rate 10214 Kbps 1021 Kbps

Attainable Line Rate 12060 Kbps 1172 Kbps

Noise Margin 6.3 dB 10.2 dB

Line Attenuation 35.0 dB 16.5 dB

Output Power 12.4 dBm 19.2 dBm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες και εγώ Forthnet έχω.Δηλαδή με μία κάρτα δικτύου τι πετυχαίνω παραπάνω?Θα αυξηθεί η ταχύτητα?Εγώ download με 600-700 μερικές φορεές και με 900Kbps.Μπορείς να μου πείς απο πού βλέπεις αν έχεις κοντά σου αυτο το dslam?Μένω Συκιές Θεσ/νίκης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ethernet και κατεβασμα απο ενα καλο site http://www.ati.com το μεγιστο που 8α δεις ειναι 1000 kilobytes/second.αυτο δεν σημαινει οτι ολα τα site 8a σου δωσουν τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με σας όταν πρωτοέβαλα forthnet. Είναι καθαρά θέμα ethernet, το δικό μου μόντεμ κλειδώνει στα 17000 Μβ, με την usb έπιανα το πολύ μέχρι 700 Κβ/sec κατέβασμα, μόλις το γύρισα και το σύνδεσα με ethernet πιάνω γύρω στα 1,7 Μβ/sec, τεράστια διαφορά, διπλασιάστηκε η ταχύτητα download.Βάλτε κάρτα δικτύου στον υπολογιστή σας και θα λυθεί το πρόβλημα ως δια μαγείας, και να πω πως μέχρι και οι pentium 3 δέχονται κάρτα δικτύου, οι παλαιότεροι λίγο δύσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην νεα φιλαδελφεια εχετε dslam και αν 8υμαμε ειναι κοντα γηπεδο αεκ αλλα απο την διπλα πλευρα.το βασικο δεν ειπεσ.αν το εχεις usb η etrhernet και το που κλειδωνει η γραμμη και χαρακτηριστικα.

 

Μια διευκρίνηση. DSLAM υπάρχουν σε κάθε τοπικό γραφείο ΟΤΕ. Το οποίο τοπικό γραφείο ΟΤΕ μπορεί να εξυπηρετεί ένα δήμο (κυρίως στα μεγάλα αστικά κέντρα αυτό), μέχρι μια περιοχή (πχ στα περισσότερα νησιά υπάρχει ένα μόνο τοπικό γραφείο, το οποίο και εξυπηρετεί όλο το νησί και καμιά φορά και άλλα νησιά μικρότερα που είναι δίπλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πχ εγω που μενω βριλησσια δεν εχουμε δικο μας αστικο κεντρο αλλα πεφτουμε πεντελη χαλανδρι και αγ.παρασκευη οποτε και οι ταχυτητες δεν ειναι οτι καλυτερο λογω αποστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...