Προς το περιεχόμενο

Αναποδογυρισμένο είδωλο σε mini DV


washcloud

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάμε για ελληνικό προϊόν,JAGA εν ονόματι,εκτός εγγύησης πλέον(αν και το πρόβλημα το είχε βγάλει μέσα στο 6μηνο),το οποίο όπως λέει ο τίτλος είναι ότι η συγκεκριμένη μίνι βιντεοκάμερα άρχισε "στα καλά καθούμενα" στο display screen να δείχνει το είδωλο inverted...Ένα απότομο (και βίαιο) κλείσιμο του dsiplay screen είναι κάτι που κάποιες φορές τη συνεφέρει αμέσως (σα να θέλει τις σφαλιάρες της δηλαδή),ενώ κάποιες άλλες μουλαρώνει κανονικά...(αν θυμάμαι καλά,κάποιες φορές επίσης βοηθάει το switch off-on)...Tέλος πάντων,αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κανείς έχει καμμιά ιδέα τί ζόρια ακριβώς τραβάει κι έχει αυτό το ενοχλητικό σύμπτωμα,τί μπορεί δηλαδή να έχει πειραχτεί,κι επίσης αν είναι κάτι στο οποίο μπορώ να βάλω χέρι μόνος μου και πώς..

Τα μόνα που μπορώ να πω ως "ιστορικό",είναι ότι ΔΕΝ μουχλιάσανε τίποτα μπαταρίες μέσα της,χρησιμοποιήθηκε μάλλον ελάχιστα από την αγορά της,μέχρι να εμφανίσει το πρόβλημα,δεν είχε "ατυχήματα"(πεσίματα,ριξίματα σε τοίχους κλπ)-μόνο θυμάμαι να έχει μείνει σε τσέπη με "υψηλή" θερμοκρασία κι υδρατμούς (όταν το είχα διαπιστώσει είχα στραβώσει,αλλά για καμμιά βδομάδα δεν είχα κανένα πρόβλημα,κι είχε τύχει εκείνο τον καρό να την χρησιμοποιώ καθημερινά,έστω για λίγο).

Κι 1 τελευταίο,παρ' όλο που τα specs της έλεγαν ότι παίρνει πρόσθετη κάρτα μνήμης μέχρι 512Μb,αφού ψιλορώτησα ηλεκτρονικούς και "βεβαιώθηκα" ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα,της έβαλα μια multimedia memory card του 1ος giga,και αφού την διάβασε κανονικά,την χρησιμοποίησα για "αρκετό" διάστημα(κα'να 2μηνο)ευελπιστώντας ότι η χρήση της δεν θα της δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα...Μέχρι που οπως είπα είδα για πρώτη φορά να έρχονται τα πάνω...κάτω(κι ενίοτε τα δεξιά-αριστερά..).Πράγμα που γίνεται είτε με το που την ανοίγω,είτε "έτσι ξαφνικά" εκεί που τη χρησιμοποιώ,πολύ-πολύ συχνά....

Any ideas ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ανάποδα την κρατάω,και σφαλιάρες της δίνω μέχρι που στρώνει,και κα΄να-δυο ερωτήσεις σε ηλεκτρονικούς έχω κάνει χωρίς ουσιαστική απάντηση,και σε "service" σκέφτηκα να την δώσω,και περιμένω μήπως κάποιος εδώ ξέρει κάτι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ παραπάνω για να μου προτείνει,γιατί θα προτιμούσα να την ανοίξω μόνος μου.

Next ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...