Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση Tornado 841 me Seimens (forthnet)


zafzaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδία είχα με τον ΟΤΕ για μοντεμ και ρουτερ το ΤΟΡΝΑΤΟ 841 (ALLIEDATA ασύρματο)η αλλάζοντας σύνδεση (ΦΟΡΤΗΝΕΤ)μου έδωσε το SIEMENS (ενσύρματο).Θέλω να συνδέσω με LAN τα δύο μοντεμ και να δουλέυει το TORNATO ως ρουτερ και το SIEMENS ωσ μοντεμ.Τα έχω συνδέση με το καλώδιο λαν αλλά κάπου με τις WAN IP , kai WAN getaway που μου ζητάει το ΤΟΡΝΑΤΟ τα κάνω σαλάτα.Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιεμενς Ip 192.168.1.1 to ryθμιζεις με τα στοιχεια σου και το αφηνεις ετσι.για το tornado του δινεις ip 192.168.1.2 και τους κλεινεις τον dhcp.ριχνεις το τορναντο πανω στο σιεμενς με ethernet και πεζεις κανονικα.ip στο αυτοματο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν μετά από πολύ παιδεμα κατάφερα και άλαξα την διευθήνση του tornado σε 192.254.1.2 και μπόρεσαν τουλάχιστον να έχουν εποικινωνία.Το πρόβλημα που είναι τώρα.Η σύνδεση στο ιντερνετ γίνεται από το siemens εκλεισα και το dhsp server.Το πρόβλημα ποιό είναι :ενώ όλα τα μηχανήματα βλέπουν και τα δύο μόντεμ από το ασύρματο δίκτυο δεν μπαίνουν ιντερνετ.Ενω μπαίνει το siemens κανονικά.Μάλον κάποιες ρυθμίσεις κάνω λάθος.καμιά ιδέα κανεις?Na κλείσω και στα δύο τον dhsp?το έκλεισα μόνο στο siemens.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα έκανα ωπος μου είπες και όλα πήγαν καυ ευχήν μια χαρά.Έκλεισα τον server απο το tornado του έβαλα να παιρνει και dynamic ip και όλα οκ.Για δύο ημέρες ώσπου του έρηξε η κοπελιά μου καταλάθος κρασί, και απο εκείνη την στιγμή ενώ ανάβει δεν κανει ασύρματο δυκτιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...