Προς το περιεχόμενο

Είναι αλήθεια??


Siroko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ακούσει πολλά και εχώ δεί για "προβληματικους" power suppliers της Apple, που αναφλεγονται.. Υπαρχει λογος?? Τροπος διαφηγης???? Ειναι αληθεια οτι κινδυνεύουμαι :P η οχι???

Απαντηστε παρακαλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ. http://www.youtube.com/watch?v=JyLo397H3Pc

υπαρχουν και αλλα..

Εννοειτε πως βγαζω το καπελο στην Apple εχει την ποιο αριστη κατασκευη σε ολα τα προιοντα της ποσο μαλλον στην πληροφορικη που ηταν και απο τις πρωτες στον χωρο και παντα καινοτομος εταιρια.. Γι' αυτον τον λογο με παραξενεψε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον υπερβολή είναι όπως όλες οι φήμες σχετικά με την apple δηλαδή, κακές και καλές, να λέμε την αλήθεια. :P

 

EDIT: Άσε που το παλικάρι έχει λιωμένο καλώδιο... μου αρέσει που αναρωτιέται... αν ήταν από τοστιέρα θα το έβγαζε στο youtube? αμφιβάλλω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αμφιβαλλο οτι και αυτος στο συγκεκριμενο βιντεο το "πειραζει" πολυ.. Εγραψα και εγω οτι η Apple ειναι η κορυφαια εταιρια στον χωρο, γιαυτο και φαινετε περιεργο.. Το λογικο ειναι να ειναι μονο φημες...:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο βιντεο φαινεται καθαρα οτι το καλωδιο ειναι κομμενο και εκει οταν το κουναει κανουν επαφη τα καλωδιακια μεταξυ τους ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O τυπος στο video λεει οτι ζεσταθηκε το καλωδιο και για αυτο το λογο κοπηκε...

 

 

Τελος παντων,ειναι πια σπανιο ενα τετοιο φαινομενο...Γινεται επειδη το καλωδιο ειναι αρκετα λεπτο και πολλες φορες ζεσταινεται και κοβεται(αν δειτε υπαρχουν και αλλα παρομοια video) ή κοβεται λογω οτι του ασκουνται πιεσεις.(πχ ειναι σε μεγαλη γωνια και λυγιζει εντονα ή το τραβαει αποτομα ο χρηστης οταν το βγαζει απο το ρευμα και ετσι με τον καιρο χαλαει το καλωδιο)

Τα περισσοτερα προβληματα που ειχαν τα macbook με τους φορτιστες και τις μπαταριες τους εχουν λυθει..

Αλλα ο φορτιστης και το καλωδιο τους θελει λιγο προσοχη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως , τρια χρονια τωρα με macbook, macmini ,δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο.

Aλλα αμα πηγαινεις γυρευοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα λετε παιδια, ο τυπος πηγαινε γυρευοντας... Παρολα αυτα αμα βλεπεις κατι τετοιο θες και μια γνωμη απο καποιον που ξερει (εχει Macbook)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα λετε παιδια, ο τυπος πηγαινε γυρευοντας... Παρολα αυτα αμα βλεπεις κατι τετοιο θες και μια γνωμη απο καποιον που ξερει (εχει Macbook)..

 

Ο συγκεκριμενος παντως λεει οτι του κοπηκε επειδη ζεσταθηκε,οχι επειδη το κουναγε δεξια και αριστερα...

Αυτο το εκανε αφοτου του κοπηκε, για επιδειξη.

 

 

Τελος παντων,ειναι λεπτο και θελει προσοχη.

Υπαρχουν και μερικες σπανιες περιπτωσεις που παθαινει μονο του ζημια απο τη θερμοκρασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον συμφωνουμε ολοι οτι δεν προκειται για τον κανονα ...

 

Αν ηταν ο κανονας,θα ειχε βουηξει ο τοπος....

 

Απλα σπανια μπορει να τυχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει ξαφνικα να ειπε "Ωπ δες ζεσταθηκε και βγαζει καπνο, κατσε να τραβηξω ενα βιντεο"

Εγω πιστευω πως εβαλε το χερακι του...

Παντως πραγματικα πρεπει να ειναι εξεραιση που επιβεβαιωνει τον κανονα, δηλαδη οτι τα προιοντα της Apple εχουν εξεραιτικη κατασκευη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...