Προς το περιεχόμενο

Λήψη photo από site με Flash


pafrag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Είμαι καινούριο μέλος στην παρέα και βασικά αντιμετωπίζω το εξής: Ψάχνω για κάποιο προγραματάκι με το οποίο θα μπορούσα να αποθηκέυσω φωτογραφίες από site φτιαγμένα σε Flash. Υπάρχει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ!:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι υποχρεωτικό να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα. μπορείς να κάνεις "capture" την εικόνα πατώντας το πλήκτρο Prt Sc (print screen) και μετά να ανοίξεις το paint των windows και να την κάνεις επικόλληση(πατώντας ctrl-v ή επιλέγοντας edit--->Paste).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι υποχρεωτικό να εγκαταστήσεις κάποιο πρόγραμμα. μπορείς να κάνεις "capture" την εικόνα πατώντας το πλήκτρο Prt Sc (print screen) και μετά να ανοίξεις το paint των windows και να την κάνεις επικόλληση(πατώντας ctrl-v ή επιλέγοντας edit--->Paste).

 

Ευχαριστώ! Αν πρόκειται όμως για κινούμενη εικόνα, τί κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τότε έχεις 2 λύσεις.

η μια είναι και πάλι τύπου capture του βίντεο με προγράμματα στυλ Fraps ή Camtasia.

η άλλη λύση είναι να κατεβάσεις το swf αρχείο του flash που περιέχει την κινούμενη εικόνα.

κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, έχουν ξαναζητήσει πολλά άτομα κάτι τέτοιο.( εμένα τώρα δεν μου ρχεται κάτι με μια πρώτη σκέψη)

φαντάζομαι θα ακολουθήσουν κ άλλα post με προτάσεις για προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..μιά άλλη λύση είναι να πατάς το Prt Scrn πολύ-μα-πολύ γρήγορα,και να κάνεις δεξί και paste (σε edited bmp αρχεία που θα φτιάξει και ανοίξει από πριν) ακόμη πιο γρήγορα.. :lol:

 

...αλλά ρίξε και μια ματιά σ' αυτό http://www.evanolds.com/sc_main.html

(υπάρχουν και προγράμματα για να κατεβάζεις τα flash αρχεία,αλλά δεν δουλεύουν για όλα τα flash που θα δεις sto web...)

 

(κι αν θες να κάνεις extract συγκεκριμένων καρρέ,οι περισσότεροι players -πχ o VLC - σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...