Προς το περιεχόμενο

εγκατάσταση vista σε φορητό


Casper28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..Έχω ένα φορητό, multirama ο οποίος έχει προ εγκατεστημένα μέσα τα vista home premium..Επειδή έχουν διάφορα προβλήματα συμβατότητας,θέλω να επιστρέψω στα ΧΡ. Όταν όμως πάω να κάνω φορμάτ,μου βγάζει ένα μήνυμα οτι δε μπορεί να αναγνωρίσει τον σκληρό δίσκο κλπ.. Διάβασα κάπου εδώ μέσα,οτι έχει να κάνει με τον αν αναγνωρίζει ή όχι τον SATA,αλλά επειδή μιλούσε για ΗΡ δε με βοήθησε πολύ. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να εγκαταστήσω τα ΧΡ ξανά; :(

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..Έχω ένα φορητό, multirama ο οποίος έχει προ εγκατεστημένα μέσα τα vista home premium..Επειδή έχουν διάφορα προβλήματα συμβατότητας,θέλω να επιστρέψω στα ΧΡ. Όταν όμως πάω να κάνω φορμάτ,μου βγάζει ένα μήνυμα οτι δε μπορεί να αναγνωρίσει τον σκληρό δίσκο κλπ.. Διάβασα κάπου εδώ μέσα,οτι έχει να κάνει με τον αν αναγνωρίζει ή όχι τον SATA,αλλά επειδή μιλούσε για ΗΡ δε με βοήθησε πολύ. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να εγκαταστήσω τα ΧΡ ξανά; :(

 

ευχαριστώ

Disable τον sata απο το bios και μετά κατά τα γνωστά. (μαλλον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το πρόγραμμα nlite κάνεις δουλειά, κάνε μια αναζήτηση εδω μέσα και θα βρείς παρόμοια θέματα, πάντως καλό είναι να έχεις μαζέψει απο πρίν τους drivers που χρειαζονται για τα xp, γιατί μετά θα ψάχνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει καποια βήματα η διαιδκασία και ένας οδηγός υπάρχει εδώ http://www.freegr.gr/freenuke/modules.php?name=News&file=article&sid=215 που πιστεύω ότι θα σε βοηθήσει αρκετά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα βαλεις και βρεις τον τροπο κανε καινουργιο ποστ και πως βρηκες τους οδηγους.

Προσπαθησα μια φορα αλλα γυρισα πολυ γρηγορα στα ΧΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά κατάφερα και τα πέρασα..Έψαξα στ ΒΙΟΣ και η εντολή που λέμε Disable sata ήταν αλλιώς διατυπωμένη..Τους οδηγούς,μου τους είχαν δώσει,στό ίδιο cd που υπήρχαν και των vista..Το θέμα είναι αλλού όμως..Ενώ το σύστημα ΒΛΕΠΕΙ την κάρτα ήχου μου,προσπαθώ να περάσω τον οδηγό,αλλά δε το παίρνει :(

Τι μπορώ να κάνω για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά κατάφερα και τα πέρασα..Έψαξα στ ΒΙΟΣ και η εντολή που λέμε Disable sata ήταν αλλιώς διατυπωμένη..Τους οδηγούς,μου τους είχαν δώσει,στό ίδιο cd που υπήρχαν και των vista..Το θέμα είναι αλλού όμως..Ενώ το σύστημα ΒΛΕΠΕΙ την κάρτα ήχου μου,προσπαθώ να περάσω τον οδηγό,αλλά δε το παίρνει :(

Τι μπορώ να κάνω για αυτό;

 

 

Νομιζω οτι τωρα ειναι το μπερδεμα φιλε αν κατι δεν εχεις μαλλον θα πρεπει να ρωτησεις την κατασκευστρια εταιρει η αντιπροσωπεια για να σου που οτι και εμεις το περιμενουμε και τα λοιπα και τα λοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά βλέπει κανονικά τη συσκευή..Πρίν έτρεξα τα "καλούδια" της κάρτας,ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΗΧΟ,αλλά όταν πάω να περάσω τον οδηγό,ΔΕ ΤΟΝ ΠΕΡΝΑΕΙ,και δεν δουλεύει σε τίποτα άλλο πέρα απο αυτό..Κουλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...