Προς το περιεχόμενο

Απορία HD-DVD


mixalisss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερει κανεις αν το hd dvd 360 παιζει αντιγραμμενα σε dvd se hi def;

πχ εχω κατεβασει πολλες ταινιες απο το νετ σε hd αν τις αντιγραψω θα τις παιζει η θα το παρω τσαμπα;και αν τις παιζει θελει καποια συγκεκριμενη διαδικασια για να γραφτουν;

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολη διαδικασια βεβαια δεν αξιζει αφου χανεις σε ποιοτητα και καταληγεις απο HD σε ποιοτητα κατωτερη του DVD...

Aν σε ενδιαφερει να βλεπεις ΗD τοτε απλα εξοπλισου καταλληλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ολη διαδικασια βεβαια δεν αξιζει αφου χανεις σε ποιοτητα και καταληγεις απο HD σε ποιοτητα κατωτερη του DVD...

Aν σε ενδιαφερει να βλεπεις ΗD τοτε απλα εξοπλισου καταλληλα.

 

τι εννοεις να εξοπλιστω καταλληλα;

βασικα θελω να βλεπω σε hi def τις ταινις που εχω κατεβασει στο χβοχ μου

γινεται να τις δω με τη βοιθεια του hd dvd;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις να εξοπλιστω καταλληλα;

βασικα θελω να βλεπω σε hi def τις ταινις που εχω κατεβασει στο χβοχ μου

γινεται να τις δω με τη βοιθεια του hd dvd;

 

αυτη τη στιγμη μονο μεσω του υπολογιστη σου μπορεις να τις δεις. Θες κατι που να μπορει να παιξει mkv format και αυτο δεν το κανει το xbox

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς, αν θέλεις, να μετατρέψεις τα mkv σε wmv-hd τα οποία παίζει το χμποχ.

Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ εγώ είναι ετούτο http://dcunningham.net/projects/encode360/

και κάνει αρκετά καλή δουλειά, εύκολα και απλά.

Από ποιότητα δε χάνεις πολλά πράγματα. Μπορείς να το ρυθμίσεις αναλόγως (good/fast, better/slower, best/slowest, καθώς και πόσα passes να κάνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς, αν θέλεις, να μετατρέψεις τα mkv σε wmv-hd τα οποία παίζει το χμποχ.

Το πρόγραμμα που χρησιμοποιώ εγώ είναι ετούτο http://dcunningham.net/projects/encode360/

και κάνει αρκετά καλή δουλειά, εύκολα και απλά.

Από ποιότητα δε χάνεις πολλά πράγματα. Μπορείς να το ρυθμίσεις αναλόγως (good/fast, better/slower, best/slowest, καθώς και πόσα passes να κάνει)

 

Kαι παλι πρεπει να εχεις καταλληλη τηλεοραση. Για να αποφυγεις την μανουρα μπορεις να παρεις καταλληλο καλωδιο (D-Sub ή HDMI) και να συνδεσεις απευθειας PC με TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Filimon, κάπου σε έχασα στο συλλογισμό σου.

 

Μιχάλη, η ανάλυση θα πειραχτεί μόνο αν την πειράξεις εσύ. Το πρόγραμμα που σου πρότεινα έχει ρύθμιση και για την ανάλυση. Στην ουσία κάνει αυτό που είπε ο Petran. Τώρα, σχετικά με το πώς θα τα κάνεις stream, το επιλέγεις εσύ. Εγώ έχω το windows media connect, γιατί για διάφορους λόγους δεν μπορώ να έχω το wmp11. Και σε dvd να τα γράψεις υποθέτω ότι παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...