Προς το περιεχόμενο

Power plate


Elunitta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχει κάνει κανείς ποτέ Power Plate? Έχετε δει αποτελέσματα? Μπορούν με κάποιον τρόπο να προκαλέσουν ζημιά στο σώμα.. Αντε πείτε ρε παιδιά και βάριέμαι τους κοιλιακούς!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως και βλέπεις αποτελέσματα.. ενα 400 ευρώ μείον στην τσέπη σου για μερικές φορές..

Και ασφαλώς βλέπεις και διαφορά στο σώμα σου, σφίγγει οσο πληρώνεις, αμα σταματήσεις ξαναγίνεσαι ζελές :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που κάνω μπορώ να σου πω ότι θα δεις κάποια διαφορα μετά από΄2-3 μήνες με την προυπόθεση πως θα διατηρείς μία σωστή διατροφη και θα κάνεις τουλάχιστον 3-4 φορές γυμνάστική την εβδομάδα. 2 pplate kai 2 διάδρομο πχ .... Μόνο pplate και τίποτα αλλό δεν πρόκειται να δεις αποτελέσματα....

Τραυμάτισμο εφόσον κάνεις με κάποιον γυμναστή που γνώρίζει το αντικείμενο δύσκολα θα πάθεις. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με σωστή διατροφή και 4 φορές την εβδομάδα άσκηση, δεν χρειάζεται να πληρώνεις τα κέρατά σου για power plate...Αδυνατίζεις και χωρίς αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισώς σου δίνει την δυνατότητα ( δεν το ξέρω ακόμα αυτό ) να γλιτώνεις τα οργάνα στο γυμναστήριο και μεσα σε 20 λεπτά να γυμνάζεις όλα τα μέλη του σωματος. Αρα σου μένει ο διάδρομος πχ για την υπόλοιπη σου γυμναστική .

Το κόστος όμως είναι λίγο τσουχτερό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν έχεις πολυ χρόνο και χρειάζεσαι άμεσα αποτέλεσματα, κάτι θα κάνει. αν δεν βιάζεσαι πολύ, να προτιμήσεις ένα άλλο είδος γυμναστικής, ακόμα και οι σκάλες θα σε βοηθήσουν... αλλα γενικα και μονος-η να κανεις κατι θα βοηθηθεις περισσοτερο.

 

γενικοτερα εγω παρατηρησα οτι πολυ πιο ευκολα ξαναρχισα την αεροβια ασκηση, πολυ πιο ξεκουραστα, παρα αυτο το μηχανημα... με βοηθησε αρκετα σε συνδυασμο με διατροφη για το καλοκαιρι που δεν προλαβαινα, εχασα 5 κιλα ας πουμε μεσα σε εναμιση μηνα, αλλα αν εχεις περισσοτερο χρονο αλλο ειδος γυμναστικης θα σε βοηθησει περισσοτερο!!! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχει κάνει κανείς ποτέ Power Plate? Έχετε δει αποτελέσματα? Μπορούν με κάποιον τρόπο να προκαλέσουν ζημιά στο σώμα.. Αντε πείτε ρε παιδιά και βάριέμαι τους κοιλιακούς!!

 

 

untitled.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω αρκετά ισορροπημένη διατροφή, μόνο κανένα γλυκάκι παραπανω που και που, και είμαι αδύνατη.. Απλά έχω πρόβλημα στην κοιλιά και δουλευω απο το πρωί ως το βράδυ.. Μαγαζί που είναι ανοιχτό 9-2.30 και 5.30-9.00.. Τα γυμναστήρια τα βαριέμαι πολύ, περπατάω όσο μπορώ αλλά η κοιλιά θέλει κοιλιακούς ή κάτι πιο δραστικό και έλεγα μήπως το PP κάνει δουλειά.. Τι εννοείται όταν λέτε ότι είναι ακριβό? Δεν θα το αγοράσω, σε κανένα γυμναστήριο λέω να πάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνω αρκετά ισορροπημένη διατροφή, μόνο κανένα γλυκάκι παραπανω που και που, και είμαι αδύνατη.. Απλά έχω πρόβλημα στην κοιλιά και δουλευω απο το πρωί ως το βράδυ.. Μαγαζί που είναι ανοιχτό 9-2.30 και 5.30-9.00.. Τα γυμναστήρια τα βαριέμαι πολύ, περπατάω όσο μπορώ αλλά η κοιλιά θέλει κοιλιακούς ή κάτι πιο δραστικό και έλεγα μήπως το PP κάνει δουλειά.. Τι εννοείται όταν λέτε ότι είναι ακριβό? Δεν θα το αγοράσω, σε κανένα γυμναστήριο λέω να πάω..

 

βασικα για κοιλιακους μονο δεν λεει... τζαμπα λεφτα. αν δεν βαριεσαι τρελά, κανε μονη σου τρεις τεσσερις ασκησεις κοιλιακων καθε βραδη ή πρωι και θα γινεις κουκλα! στο σχολειο οταν πηγαινα, που δεν ειχα χρονο για γυμναστηρια και τετοια, εκανα καθε βραδυ πενηντα κοιλιακους... σε δυο μηνες υπηρχε μεγαλη διαφορα, αληθεια δεν χρειαζεται κατι τοσο δραστικο! πραγματικα δεν αξιζει τα λεφτα του αν το θες μονο για αυτο... και δεν θυμαμαι και ποσο πληρωνα ρε γαμωτο το καλοκαιρι που ειχα παει... νομιζω ειχα παρει το πακετο των δωδεκα επισκεψεων που στοιχισε, αν θυμαμαι καλα, γυρω στα 300 ευρω... δεν ειναι και φθηνο, και η καθε επισκεψη κραταει 20 λεπτα... δηλαδη πληρωσα αν τα υπολογισεις συνολικα για εξι ωρες γυμναστικη, 300 ευρω... εεε οχι....)

 

αααα!!! και σε σιχαινομαι που εισαι αδυνατη... :P:p:p:p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να μου επιτραπεί να κρατήσω μερικές παραθέσεις απο το παραπάνω link:

 

"Keep in mind, if you use one (very expensive) machine like this, you are only going to get the benefits that this one machine offers. If you were to use a vibration training machine, it should be coupled with other activities and exercises to balance your development and improve your overall health. Relying on only one piece of equipment or one mode of fitness is almost always a big mistake. "

 

"Heck, if you want “vibration,” why not just jump up and down on the floor – thatʼs free!"

 

Και τέλος να μου επιτραπεί μια σχετική διασκευη της παρακάτω παράθεσης ή οποία προέρχεται μέσα απο το κείμενο του παραπάνω link:

 

"Human beings were made to MOVE - not sit!"

 

H δική μου εκδοχή με την άδεια του φίλου KWSN_Men καθώς και ο μεσολαβητής του παραπάνω συνδέσμου- παρακαλώ εμπεδώστε το:

 

 

Human beings were made to MOVE - no shit !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Γεια σε ολους.

Ειμαι καινουργιος στο forum και επεσα στο θεμα power plate ακριβως τη στιγμη που γυρισα από το γυμναστήριο οπου κανω p.p.

Η εμπειρία μου είναι η εξής:

Κατ' αρχήν είναι αρκετά δύσκολο και επίπονο. Βέβαια είμαι 49 και αγύμναστος αρκετα χρόνια.

Αν όμως ξεπεράσεις τις πρώτες δυσκολες μέρες και κυρίως τη διαψευση της προσδοκιας ότι καθεσαι απλα πανω και αυτο κανει τα παντα, τοτε μπορείς να εχεις αποτελεσματα.

Εγω εχω κανει ηδη 20 φορές. (3 φορες τη βδομαδα). Στις πρωτες 5 φορές σταματησα για 3 μηνες γιατι απογοητεύτηκα και επίσης με επιασε η μεση μου. Βέβαια δε λεω οτι φταίει το μηχανημα, μάλλον το ελλειπτικο που εκανα καποια στιγμη μου εκανε τη ζημια.

Οταν ξαναξεκινησα αποφασισα να μη ζοριστω πολυ με αλλα μηχανηματα και μετα το PP κανω μονο 30 λ. διαδρομο στο 7 (βαδισμα) για να αποφευγω κραδασμους στη μεση.

Στο ιδιο το μηχανημα, παρ' όλους τους κραδασμους, δεν εχω νιωσει καμμια ενοχληση.

Βεβαια ο γυμναστης που ειναι απο πανω συνεχεια ξερει το προβλημα της μεσης και με προσεχει. Αρα παντα ενημερωνουμε πριν και ακομα καλυτερα συμβουλευομαστε γιατρο.

Αποτελεσματα τωρα. Φυσικα δεν εχω χασει κιλα αλλα αυτο δεν ειναι το ζητουμενο. Ομως εχει βελτιωθει παρα πολυ η φυσικη μου κατασταση, το σωμα μου εχει σφιξει και αυτο ειναι ορατο και απο φιλους και γνωστους που με ρωτάνε πως αδυνατισα. Αλλα το ακομη μεγαλυτερο καλο ειναι οτι δεν νιωθω πια πονους στις κλειδωσεις και στη μεση οπως πριν και αισθανομαι ευεξια. Φυσικα βοηθαει και η μιση ωρα διαδρόμου.

Συμπερασμα. Ειναι μια ακριβη λυση (15 € τη συνεδρια) εχει ομως αποτελεσματα.

Κυριως επειδη δινει γρηγορα αποτελεσματα σε κανει να θελεις να συνεχισεις.

Εγω σκεφτομαι να συνεχισω για ενα διαστημα ακομη και μετα να ξεκινησω κανονικη γυμναστικη.

Βεβαιως ενας 30αρης μπορει να μην το εχει καν αναγκη.

Όσο για τα επιπλεον κιλα, πιστευω οτι σωστη διατροφη και ηπια αεροβικη (γρηγορο βαδισμα, ποδηλατο, κολυμπι) μπορουν να φερουν τα επιθυμητα αποτελεσματα. Τουλαχιστον σ' αυτο πονταρω για να χασω τα 5 κιλα σωσιβιο που διαθετω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...