Προς το περιεχόμενο

DirectX 10 για XP & DirectX 10.1 για Vista. Ready!!!!


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα αυτά και είπα να τα μειραστώ μαζί σας. Δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά δεν φαίνονται μούφα. Ειδικά για τα DirectX 10.1 μπορεί όποιος το κάνει να το διαπιστώσει ότι δουλεύει άμεσα. Παραθέτω τα link και περιμένω απαντήσεις.

directX 10.1

DirectX 10 για XP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα έχεις δοκίμάσει και περιμένεις πειραματόζωα?

Εντάξει, μη γίνεσε τόσο σκληρός. :P :-)

Η αλήθεια πάντως είναι πως έχεις δίκιο. Θα το δοκιμάσω εγώ όταν θα πάω σπίτι και θα σας πω.

 

το dx10 για XP πάντως δεν κουκου

Γιαυτό τώρα πώς μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος? Βλέπω πως σε όλα τα posts σου το υποστηρίζεις και έχεις δίκιο ότι η microsoft με τίποτα δε θα ήθελε να δουλέψει. Αλλά με τόσα τσακάλια που κυκλοφορούν, εγώ πιστεύω πως είναι απλά θέμα χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μεις που έχουμε κάρτα dx10 δεν είδαμε φως. Τα έχω βάλει, έκανα πολλές προσπάθειες, αλλά τίποτα. Μόνο καταστροφή έσπειραν :P, καθώς μετά την εγκατάσταση-αντιγραφή τους, το Bioshock που είχα εγκατεστημένο, δεν ξανάτρεξε απο τότε (2 φορές απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση, όσπου πήρε δρόμο). Χλωμό να βγεί directx 10. H m$ το είχε σαν κράχτη των (s)vista και θα το βγάλει και για Xp? Δε νομίζω... Αν ήταν έτσι, με το που έβγαινε, όλοι οι χρήστες θα γύρναγαν σε Xp :P (Φανταστείτε τι θα γινόταν στα τορρεντ sites με τα xp ,την ημέρα κυκλοφορίας του :P)

Τώρα αν θες να δοκιμάσεις οκ. :) Φιλικά, sdream :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Γιαυτό τώρα πώς μπορείς να είσαι τόσο σίγουρος? Βλέπω πως σε όλα τα posts σου το υποστηρίζεις και έχεις δίκιο ότι η microsoft με τίποτα δε θα ήθελε να δουλέψει. Αλλά με τόσα τσακάλια που κυκλοφορούν, εγώ πιστεύω πως είναι απλά θέμα χρόνου.

 

αν δούλευε θα είχε βουήξει ο τόπος, κοινή λογική :-)

 

άσε που το link που έδωσες για το dx10 σε xp είναι από πέρσυ τον Απρίλιο που υποτίθεται ότι ήταν σε alpha stage το project...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μη με κάνετε να νοιώθω απολογούμενος. Βρήκα κάτι που νομίζω ότι αξίζει και είπα να το συζητήσουμε. Απλά.

 

@100 010 00

Αν δε το υποστηριζει η καρτα VGA ρε παιδια.... πως να κανει κουκου?

Αυτό εξηπακούεται. Μιλαμε πάντα για κάρτες που να το υποστηρίζουν, ,8χχχ, 38χχ

 

@sdream

Εσύ φίλε μου αν το δοκίμασες και αντιμετώπησες τέτοια προβλήματα, είσαι ο άνθρωπος που πρέπει να ακούσουν όσοι το διάβασαν αυτό. Εγώ πάλι θα το δοκημάσω, όχι γιατί σε αμφησβητώ, αλλά λόγω ότι άνοιψα το topic. Πρέπει να το κάνω.

 

@ThReSh

αν δούλευε θα είχε βουήξει ο τόπος, κοινή λογική

 

Με αυτό που λες έχεις μισό δίκιο εσύ στο κομάτι ότι ΠΙΘΑΝΩΣ αυτό που βρήκα να μην δουλεύει, αλλά έχω και μισό δίκιο εγώ γιατί αυτό δεν αναιρεί αυτό που λέω ότι είναι θέμα χρόνου κάποιο τσακάλι να το καταφέρει.

 

άσε που το link που έδωσες για το dx10 σε xp είναι από πέρσυ τον Απρίλιο που υποτίθεται ότι ήταν σε alpha stage το project...

Φοβερή παρατηρητικότητα. Είσαι ωραίος. Ούτε που το είχα δει. Αυτό ενισχύει το ότι μάλλον δε θα δουλεύει, αλλά είπαμε, πρέπει να το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτούς που έχουν καταφέρει να το δουλέψουν, δώστε κάποιος μια βοήθεια ρε παιδιά. Δεν βγάζω άκρη ποια αρχεία πρέπει να βάλω που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αυτο τι ειναι??

http://www.technospot.net/blogs/download/#dxxp

Ειναι το link που λεει "DirectX_10_Hacked_For_Windows_XP" απο RapidShare

Κατεβασα ενα αρχειο καπου στα 56Mb αλλα ακομη δε το δοκιμασα. Απο εμφανιση με πειθει:P

θα προσπαθησω να σας πω εντυπωσεις μολις μπορεσω,αλλα μαλλον θα με εχετε προλαβει...

Και καλως σας βρηκα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο τι ειναι??

http://www.technospot.net/blogs/download/#dxxp

Ειναι το link που λεει "DirectX_10_Hacked_For_Windows_XP" απο RapidShare

Κατεβασα ενα αρχειο καπου στα 56Mb αλλα ακομη δε το δοκιμασα. Απο εμφανιση με πειθει:P

θα προσπαθησω να σας πω εντυπωσεις μολις μπορεσω,αλλα μαλλον θα με εχετε προλαβει...

Και καλως σας βρηκα B)

 

Καλά τώρα σώθηκες... αφού και ο ίδιος λέει οτι το βρήκε απο ένα forum και δίνει το link χωρίς να το έχει δοκιμάσει καν :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο τι ειναι??

http://www.technospot.net/blogs/download/#dxxp

Ειναι το link που λεει "DirectX_10_Hacked_For_Windows_XP" απο RapidShare

Κατεβασα ενα αρχειο καπου στα 56Mb αλλα ακομη δε το δοκιμασα. Απο εμφανιση με πειθει:P

θα προσπαθησω να σας πω εντυπωσεις μολις μπορεσω,αλλα μαλλον θα με εχετε προλαβει...

Και καλως σας βρηκα B)

Καλώς μας ήρθες :)

Αν πρόκειται να το δοκιμάσεις κάνε ένα system restore point ή ένα Image του partition με το λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το βρηκα απο ενα αλλο site το οποιο ειναι το http://www.technospot.net/blogs/download-directx-10-for-windows-xp-from-alky-project/ με τις ακολουθες οδηγιες "To install:

Copy d3d10.dll, d3dx10.dll, d3dx10.dll, dxgi.dll, and Nucleus.dll to C:\windows\system32\ (present in downloaded file)

 

To get the examples:

 

* Follow the instructions on Using Visual C++ 2005 Express Edition with the Microsoft Platform SDK

* Download and install the DirectX SDK

 

To build and run an example:

 

* Go to the Microsoft DirectX SDK folder, Samples, C++, Direct3D10, Tutorials, Tutorial12

* Double-click “Tutorial12_2005.sln”

* Select “Start Without Debugging” from the Debug menu.

 

There are a number of known issues with most of the tutorials, but they will all work to some extent. Tutorial 12 is currently the recommended example."

Στο να χρισημοποιω Visual C++ δεν ειμαι και πολυ καλος [απειρος δλδ]...

Οποτε τα παρατησα μεχρι να βρω βοηθεια :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως εμένα ένας φίλος μου το έβαλε και δοκίμασε το crysis και ήταν απίστευτό.

 

και με xp ήταν μία χαρά το παλικάρι με 2 GB RAM .

 

μακάρι να δουλεύει και για το Age of Conan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...