Προς το περιεχόμενο

μνημες dual boot


salaminas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω 4g μνημες απο 1g η καθε μια στα 1067. οι δυο mushkin .. οταν βαζω τις mushkin λεει βρεθηκε 2g sli ready... οταν βαζω τις 4ρεις το εχει απενεργοποιημενο και δεν μου τις δειχνει σαν dual boot πως να τις κανω και ειναι καλυτερα η να τις αφησω ετσι? μεσα μου λεει οτι εχω βεβαια 2.8 g ... τι να κανω βρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διευκρίνιση: Οι μνήμες σου είναι σε dual channel και όχι dual boot. Αν το λειτουργικό σου είναι 32bit δεν πρόκειται να δει 4GB μνήμης.

 

Σε κάλυψα;

 

edit: με πρόλαβε ο Vatos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διευκρίνιση: Οι μνήμες σου είναι σε dual channel και όχι dual boot. Αν το λειτουργικό σου είναι 32bit δεν πρόκειται να δει 4GB μνήμης.

 

Σε κάλυψα;

 

edit: με πρόλαβε ο Vatos.

 

σωστος! αλλα δεν μου γραφει dual channel sto del.... πρωτα εγραφε ειναι το ιδιο? αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και οι 4 είναι ίδιες ?

SLi Ready μόνο με μνήμες που έχουν EPP

 

για τα 2,8Gb : βάλε 64bit λογισμικό αν θες και τα 4Gb

 

ιδιες ειναι το epp δεν το ξερω vatos τα φωτα σου σε αυτο δωσε μου.? και κατι ακομα εμαθα οτι με το sp1 βλεπεις 4Gb. με τις munskin λεει sli ready οτι βρεθηκε.... με τις 4 οχι το εχει απενεργοποιημενο... λες οι δυο να μην εχουν αυτο το epp που λες? τωρα που δεν γραφει dual channel ενω πρωτα εγραφε υπαρχει προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

photo από το spd ( spu-z ) για κάθε Dimm το ΕPP μια τεχνολογία είναι ξαναρωτάω και οι 4 μνήμες είναι ίδιες ?

 

ολες 1g sta 1067 αλλα αλλη μαρκα . τον ειχα παει στον μαστορα για κατι αλλο και μου τις ειχε φτιαξει και εγραφε dual channel αλλα δεν ξερω πως! αν τις αφησω ετσι πειραζει ? θα ειναι ποιο αργες η κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δουλεψουν dual channel πρεπει να τις βαλεις σε slot ιδιου χρωματος αν ομος βαλεις αλλες 2 και γινουν 4 τοτε δεν λειτουργει το dual channel mode .. για το epp ειναι παρομια τεχνολογια με το dual channel με τη διαφορα οτι κανει και αυτοματο overclocking με το epp και απο 800 mhz τις παει στα 1066 mhz σε mobo που τις υποστηριζει σαν το δικο σου .. και δεν πρεπει να λειτουργει με 4 dimm ουτε το epp

εγω εχο 2χ2 gb απο το e-shop τα πηρα 108 euro .. παρε και εσυ αφτα τα module 2x2 gb OCZ 800 mhz sli ready γιατι δεν θα τα εχουν για πολυ ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να δουλεψουν dual channel πρεπει να τις βαλεις σε slot ιδιου χρωματος αν ομος βαλεις αλλες 2 και γινουν 4 τοτε δεν λειτουργει το dual channel mode .. για το epp ειναι παρομια τεχνολογια με το dual channel με τη διαφορα οτι κανει και αυτοματο overclocking με το epp και απο 800 mhz τις παει στα 1066 mhz σε mobo που τις υποστηριζει σαν το δικο σου .. και δεν πρεπει να λειτουργει με 4 dimm ουτε το epp

εγω εχο 2χ2 gb απο το e-shop τα πηρα 108 euro .. παρε και εσυ αφτα τα module 2x2 gb OCZ 800 mhz sli ready γιατι δεν θα τα εχουν για πολυ ακομα

 

ειναι στα 1066 πωσ καταλαβαινω το epp? an το εχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...