Προς το περιεχόμενο

laptop οφφ?


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου ηρθε ενας φορητος στα χερια μου(altec)με το εξης προβλημα.δεν αναβει καθολου.βαζω τον φορτιστη στο ρευμα και το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνει ενα λαμπακι πανω στο λαπτοπ με την ενδειξη ενος καλωδιου ρευματος.μηπως ειναι κατι απλο που θα με απαλαξει απο επισκεψη σε τεχνικο?ειμαι αβγαλτος σε θεματα λαπτοπ και ζηταω απλες εξηγησεις.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε παρόμοια περιστατικά με laptop δεν έχω συναντήσει απλή λύση.

Σε όσα έχω φτιάξει συνήθως είναι το βύσμα/διακόπτης εισόδου DC ή/και το κύκλωμα ρεύματος μετά το βύσμα.

Ήθελε λύσιμο όλο και μέτρρημα κομμάτι κομμάτι με πολύμετρο να δεις τι φταίει. Κατόπιν ακουμπάς κολλητήρι στη μητρική. :fear:

Φασαρία δηλ. η όλη υπόθεση.

 

Σε όποια αντιπροσωπεία η απάντηση είναι σχεδόν πάγια.

Αντικατάσταση μητρικής με κοστολόγιο υλικών και εργατικών το μισό laptop και βάλε και χρόνος παράδοσης 2-4 εβδομάδες τουλάχιστον.

Αν είναι μέσα στην εγγύηση αξίζει να το πας όμως.

 

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο κατω γραφει voyager altec,οποτε υποθετω οτι μιλαμε για αυτο http://www.altec.gr/gr/altec.asp?aid=224 επισυναπτω και 2εικονουλες μπας κ βοηθησουν σε τιποτα

post-42758-129062960593_thumb.jpg

post-42758-129062960594_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα οι εικονες σε τι να βοηθησουν. Λοιπον υπαρχει μια περιπτωση την οποια εχω συναντησει σε παλιο hp το οποιο αν αδειαζε η μπαταρια εντελως μετα δεν μπορουσε να ανοιξει ουτε να φορτισει η μπαταρια τπτ, οποτε εγω θα δοκιμαζα να του αλλαξω μπαταρια αν εβρισκα κατι σε λογικη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρητικα ναι εχω δει και πατεντα σε κινητο, αλλα δε θα στο συμβουλευα για πολλους λογους, αλλα δεν εχει νοημα να προσπαθησεις γιατι το θεμα σου δεν ειναι να ανοιξει αλλα να λειτουργησει κανονικα οπως πρεπει να δουλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ακόμη και χωρίς μπαταρία θα έπρεπε να σου ανοίγει... Όταν πατάς το turn on τι κάνει; Αυτό με το φωτάκι που αναβοσβήνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...