Προς το περιεχόμενο

Να το παραγγείλω?


alexiou92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε ένα καλύτερο τροφοδοτικό ρε παλήκαρι.

Fanboy της coolermaster είσαι?

Δε σου κάνει εντύπωση που ούτε η ίδια δεν εμπιστεύεται τα τροφοδοτικά της και τους δίνει μόνο 1χρόνο εγγύηση?

 

Άλλος ένας κλασικός Eλληνας που αγοράζει τροφοδοτικό με βάση τα watt και φαντάζομαι φωτογραφικές μηχανές με βάση τα Mpixel.

 

To δε κουτί που διάλεξες εμενα μου φαίνεται κακάσχημο (ειδικά αμα του βάλεις και κανα μαύρο ή άσπρο drive) αλλα γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το κουτι ειναι δικο σου γουστο θα προτιμουσα ενα armor black αλλα αν σεβομουν το μηχανημα που θα εφτιαχνα δε θα αντεχα να το δω με αυτην την οθονη.

 

Μια ΕΙΖΟ 1931 για μενα επιβαλεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως συμφωνω και εγω ,βαλε ενα καλυτερο τροφοδοτικο και η οθονη ειναι λιγο τηλεορασε...δεν μου κολλαει

alestr9s οταν λες ''κανει και 50 ευρο!!Ελεος!'' φαινεται σαν να εννοεις οτι 50 ευρο ειναι πολλα για κουτι

επισης η γνωμη μου αν και δεν ξερω το λογο που θες το μηχανημα ειναι οτι ο επεξεργαστης ειναι πολυ'' δυνατος'' και ακριβουτσικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ θα πρότεινα LianLi

Mη σε πιάνουν οι τσιγκουνιες στο κουτί τώρα.

Το μόνο που θα σου μείνει μαζί με την οθόνη

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700587

 

finished4.jpg

http://www.techpowerup.com/reviews/LianLi/PC-A12

Μιλάμε για αριστοκρατικό και σοβαρό κουτί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alexiou αν το 92 είναι έτος γέννησης θα σε συγχωρήσω για το avatar :P

Για την οθόνη καλύτερα να κοιτάξεις το σχετικό section. Μην ανοίξεις νέο θέμα, οι απαντήσεις υπάρχουν σε αφθονία.

Για μητρική τσέκαρε και την Abit IP35Pro με 20Ε φθηνότερα. Υπάρχουν και γι' αυτήν σχετικά θέματα.

 

Προς τους υπόλοιπους: Άσχετα με το κόστος, στη σειρά Ε8χ00 45nm, ποιες μνήμες ταιριάζουν απόλυτα(και για o/c δηλαδή)?

800, 1066Mhz ή διαφορετικού χρονισμού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα πρότεινα ένα Thermaltake Armor,καλό κουτί και δεν ξεφεύγει πολύ σε τιμή.

 

Τα Lian Li παραείναι κυριλέ κατα τη γνώμη μου,ποτέ δεν τα συμπάθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οθόνη γιατί όχι?

 

γιατι πραγματικα αξιζει να να δωσεις 150? παραπανω για να εχεις μια πολυ καλη οθονη με εξαιρετικες γωνιες θεασης, και αν δεν ηθελα να ανεβει το Budgetε\ θα εκοβα λιγο απο επεξεργαστη λιγο απο μνημες και λιγο απο καρτα γραφικων για να παρω καλυτερη οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχετε αρχίσει να προτείνετε parts από 50 έως 100% ακριβότερα από τα αυτά που είχε θέσει ως αρχικά!

 

Ούτε οι πωλητές στο Πλαίσιο δεν "βοηθάνε" έτσι...

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έφτιαξα αυτό εδώ.

Τι λέτε?

Να κάνω την παραγγελεία?

Όπως είναι ή με τι αλλαγές?

 

Ξέχασες τη σημαντικότερη λεπτομέρεια : Τί είδους εφαρμογές θα τρέχει κυρίως το PC. Είναι σα να ανοίγω εγώ ένα θέμα όπου παρουσιάζω link από ένα UPS και να ρωτάω «Θα με καλύψει τούτο δω ρε παιδιά;», χωρίς να αναφέρω καν τί hardware έχω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως συμφωνω και εγω ,βαλε ενα καλυτερο τροφοδοτικο και η οθονη ειναι λιγο τηλεορασε...δεν μου κολλαει

alestr9s οταν λες ''κανει και 50 ευρο!!Ελεος!'' φαινεται σαν να εννοεις οτι 50 ευρο ειναι πολλα για κουτι

 

 

Ακόμα και τα 50 ευρώ είναι πολλά ΓΙ'ΑΥΤΟ το κουτί... με 60 ευρώ μπορεί να βρει πολύ καλύτερα και ομορφότερα..

 

Εγώ είμαι της άποψης να τα σκάσεις χοντρά για κουτί - τροφοδοτικό - οθόνη...

 

Δώσε 140 και πάρε η αυτό το Lian Li που πόσταρε το παιδί ή το Lian Li V1000B. Αν πας σε ένα μαγαζί και τα δεις από κοντά θα καταλάβεις ότι είναι από άλλον πλανήτη η ποιότητα τους....

 

Αν έχεις καλά πράγματα στον κορμό (κουτί - psu - monitor) απλά μετά από 2 χρόνια για αναβάθμιση θα τα σκάσεις για mobo - Cpu (nehalem) - GPU. Θα έχεις και τους σκληρούς καβάτζα και με 500 ευρώ θα έχεις και καινούριο μηχάνημα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...