Προς το περιεχόμενο

7900 gs vs 1950 pro vs 3850


Tzimmys

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω καιρό να ασχοληθώ με αυτά και έχω μείνει λίγο πίσω. Θέλω τις γνώσεις σας. Πρόκειται για το pc ενός καλού μου φίλου. Είναι ένας p4 prescott στα 3 με 1 giga ram. Λέμε να τον αναβαθνήσουμε βάζοντας άλλο 1 giga μνήμης, ένα cooleraki για να τον σπρώξουμε λίγο και το βασικότατο, μια εκ των τριών καρτών. Είναι agp το σύστημα και γιαυτό οι επιλογές μας περιορίζονται εκεί. Επίσης πρέπει να λάβουμε υπόψιν την κατανάλωση. Ποιά από αυτές καταναλώνει λιγότερο? Φοράει 300αρι τροφοδοτικό και δεν σηκώνει οικονομικά να αλλαχτεί. Τώρα φοράει μια 7600 gs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7900GS < X1950PRO << HD3850

 

7900GS 82W

X1950PRO 75W

HD3850 95W

7600GS 32W

 

Εγώ πάντως δε θα το πείραζα λόγω αδύναμου επεξεργαστή κυρίως. Επίσης το τροφοδοτικό ότι και να του βάλετε θα τα βρεί μπαστούνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αυτά που λες η πιο σωστή λύση μου ακούγεται η 1950 pro. Η αλήθεια όμως είναι ότι και εγώ κολάω με το τροφοδ. Όσον αφορά τον επεργ, εντάξει, ας τρώει και ένα μικρό bottleneck, δε νομίζω να είναι και πάρα πολύ. Έχω σκοπό να τον πάω στα 3,4 - 3,45

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πουθενά...παίζει να μην έχει βγει ακόμα γενικότερα...

 

Το ότι έχει βγεί είναι σίγουρο. Ορίστε σε υλοπολιηση της sapphire. Μπορεί να έχει βγει αν θυμάμε καλά και από gecube. Τώρα για Ελλάδα και εγώ δεν την έχω δει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το ότι έχει βγεί είναι σίγουρο. Ορίστε σε υλοπολιηση της sapphire. Μπορεί να έχει βγει αν θυμάμε καλά και από gecube. Τώρα για Ελλάδα και εγώ δεν την έχω δει ακόμα.

 

πάντως ούτε στο overclockers.co.uk δεν την βλέπω...πόσο μάλλον Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://cgi.ebay.it/SCHEDA-VIDEO-SAPPHIRE-HD3850-AGP-512-MB-DDR3-HD-3850_W0QQitemZ180216171874QQihZ008QQcategoryZ138345QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Επίσης υπάρχει και μια xfx 7950gt AGP στο εμπόριο η οποια πρέπει να είναι καλύτερη από x1950προ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...