Προς το περιεχόμενο

Προγραμματάκι να βάζει password σε φακέλους


makisss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρίξε μια ματιά στο folder lock. Επίσης κάνε μια αναζήτηση. έχω την εντύπωση ότι έχει συζητηθεί αρκετές φορές το θέμα...

 

http://www.newsoftwares.net/folderlock/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα προγράμματα που κλειδώνουν και καλά φακέλους είναι πρακτικά άχρηστα.

Έχουν όλα τον ίδιο τρόπο λειτουργίας και πάρα πολύ άνετα ο καθένας από εσάς μπορεί να δεί έναν τέτοιο "κλειδωμένο" φάκελο μέσα σε 1 λεπτό...

Εάν επιμένετε να είστε θύματα της λογικής του folder lock και να σας περνάνε οι εταιρίες φούμαρα ή λογισμικά που έχουν για δική τους εκμετάλευση τα PC σας...καλό δρόμο!

Αυτό που με στεναχωρεί είναι ότι πολλοί το γνωρίζουν αυτό και απο όσο θυμάμαι κανείς ποτέ δεν το έχει αναφέρει σε αυτό το forum.

Βοηθάμε ή βοηθάμε επιλεκτικά τελικά παιδιά?

Μην αφήνουμε το κόσμο στο σκοτάδι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ αυτό ακριβώς που λέω.

Δώσε μου το PC σου και σε 1 λεπτό το folder lock που τόσο έχεις θεοποιήσει θα μου δείξει τα αρχεία σου και ότι θέλω.

Σημείωση: Χωρίς ουτε μιά χρήση απο άλλα λογισμικά. Εγώ και τα Windows...

 

Έτσι τόσο απλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες και πώς γίνεται, για να μαθαίνουμε. Μπορεί να χρειαστεί. Ειδικά, το σπάσιμο του 256μπιτου encryption με ενδιαφέρει πολύ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανέφερα πιο πρίν κάτι για τα processes και το τρόπο που συνήθως κάνουν lock.

Δεν μπορώ να κάνω κάτι όταν υπάρχει encryption εγώ μίλησα για το κλείδωμα και το κωδικό. Άλλο πράγμα το κρυπτογραφημένο κείμενο και άλλο το password. Μλπορώ να το κάνω unlock, όχι όμως και decrypt. Έτσι για να είμαι σαφής.

 

Λοιπόν συνήθως το lock το πετυχαίνουν με άρνηση πρόσβασης λόγω κάποοι tracer που τρέχει στις διεργασίες. Εάν κάποιος το κλείσει από το task manager τότε παύει και μπορείς να δεις το φάκελο. Τώρα εάν έχετε προνοήσει να το κάνετε encrypt, πάσο.

Αλλά το password είναι μουφέ και δε παίζει, συνήθως, με hashes όπως θα ήταν το πραγματικό...

 

Τώρα ξέρετε! ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν συνήθως το lock το πετυχαίνουν με άρνηση πρόσβασης λόγω κάποοι tracer που τρέχει στις διεργασίες. Εάν κάποιος το κλείσει από το task manager τότε παύει και μπορείς να δεις το φάκελο. Τώρα εάν έχετε προνοήσει να το κάνετε encrypt, πάσο.

Αλλά το password είναι μουφέ και δε παίζει, συνήθως, με hashes όπως θα ήταν το πραγματικό...

 

Τώρα ξέρετε! ;-)

 

έτσι είναι το είχα παρατηρήσει και εγώ ότι είναι μουφα το κλείδωμα του και από τότε δεν το χρησιμοποίησα ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...