Προς το περιεχόμενο

κόλλημα κινητού k800i μετά από πέρασμα τραγουδιών


agoraki_23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω το κινητό από το Μάιο και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τη μεταφορά αρχείων.

Σήμερα λοιπόν μετά από 3 βδομάδες πήγα να μεταφέρω κάτι τραγούδια με το συνηθισμένο τρόπο και αυτό ήταν...Από τότε χάνει την επαφή με το τηλέφωνο-υποθέτω...-

και εμφανίζετε φωτισμένη απλά η οθόθνη και κάθε 10 δεύτερα ξανά πιάνει επαφή για λίγα δεύτερα πάλι...

Αυτό το είδα και στο πισι ότι αναγνωρίζονται σαν σκληροί δίσκοι οι μνήμε τηλεφ΄βου και η Μ2 κάρτα για λίγα δεύτερα και μετά χάνονται...

Δοκίμασα να ξαναβάλω τη Μ2 να βάλα άλλη κάρτα άλλη μπαταρία,τίποτα...

Το πήρα από το e-shop.

Ξέρει κανείς ποιο περίπου είναι το πρόβλημα και πόσο με καλύπτει η εγγύηση και τι προβλέπει...

service απλά ή αλλαγή ολόκληρου κινητού?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, πήγαινέ κατευθείαν σε servise sony-ericsson με την απόδειξη και ζήτα αναβάθμιση λογισμικού, το κάνουν αμέσως αλλά άμα τύχει και σου πουν γιατί?, πες τους οτι καλλάει κάθε τόσο κτλ κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και αναβάθμιση λογισμικού μέσω του update service από δω μέσα...Η διαδικασία ολοκληρώθηκε αλλά το πρόβλημα παραμένει...

 

Η αναβάθμιση που κάνεις μεσω SEUS (SonyEricsson Update Service) δεν κάνει επαναπρογραμματισμό,

απλά κάνει αντικατασταση μόνο τα αρχεία που είναι καινούργια, με αποτέλεσμα τέτοιου είδους προβλήματα να μην λύνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν τόσο απλό όσο μου λέγατε..

Το πήγα στο Γερμανό,το είδαν και το

στειλαν Θεσσαλονίκη σήμερα...Από Ξάνθη.

Σε 10 μέρες λένε...Τέλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί ρε art10?

Αφού πήρα τη Sony Ericcson kαι μου είπαν ότι συνεργάζετε με το Γερμανό και μπορεί

να το πάω εκεί...

Αφού είναι μέσα στην εγγύηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αλλα δεν ξερω απο ξανθη το μονο που ξερω ειναι οτι η σονυ εχει αλλα εξουσιοδοτιμενα κεντρα και δεν εχει τον γερμανο για αυτο μπορουσαν να στο φτιαξουν και εκει λογικα χωρις να παει αθηνα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το w550. Έκανα το λάθος να το παω Γερμανό αντί κατευθείαν στο σέρβις της SE. Αποτέλεσμα, το πηγαινοέφερναν στο σερβις χωρίς να το επιδιωρθώνουν για 3 μήνες :mad:και τελίκα το αντικατέστησαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδειαζεις την καρτα στον υπολογιστη σου, κανεις format την καρτα και τα ξαναπερνας ολα μεσα στην καρτα. Λογικα το προβλημα θα λυθει. Το εχω κανει σε πολλα sonyericsson δικα μου αλλα και φιλων και παντα αυτη ειναι η λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδειαζεις την καρτα στον υπολογιστη σου, κανεις format την καρτα και τα ξαναπερνας ολα μεσα στην καρτα. Λογικα το προβλημα θα λυθει. Το εχω κανει σε πολλα sonyericsson δικα μου αλλα και φιλων και παντα αυτη ειναι η λυση.

 

Δε κατάλαβες η κάρτα αναγνωριζόταν κανονικά...Πρόβλημα είχε η μνήμη του τηλεφώνου που εκεί δε μπορείς να κάνεις τπτ...

Μου το στείλαν πίσω που λέτε όπου έκαναν επαναπρογραμματισμό και αναβάθμιση λογισμικού.

Δηλαδή σαν να το χω από την αρχή το κινητό...

Μου την έσπασε άγρια βέβαια 2 στάπες από χέρει που δε καθαρίζοντε και είναι στην οθόνη τη μέσα του κινητού(όχι την έξω) που δε καθαρίζοντε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε κατάλαβες η κάρτα αναγνωριζόταν κανονικά...Πρόβλημα είχε η μνήμη του τηλεφώνου που εκεί δε μπορείς να κάνεις τπτ...

Μου το στείλαν πίσω που λέτε όπου έκαναν επαναπρογραμματισμό και αναβάθμιση λογισμικού.

Δηλαδή σαν να το χω από την αρχή το κινητό...

Μου την έσπασε άγρια βέβαια 2 στάπες από χέρει που δε καθαρίζοντε και είναι στην οθόνη τη μέσα του κινητού(όχι την έξω) που δε καθαρίζοντε...

 

Να πας και να απαιτήσεις να στο καθαρίσουν επιτόπου...

Δεν νοήτε τεχνικός να μην ελέγχει τέτοια απλά πράγματα.

Και αφού σου κάνανε επαναπρογραμματισμό και αναβάθμιση γιατί στο ανοίξανε???

Έλεγχος για υγρασία υπάρχει και χωρίς να στο ανοίξουνε όπως και για τα πεσίματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...