Προς το περιεχόμενο

USB Wireless


fragment_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρεπει να συνδεσω μια συσκευη usb με τον υπολογιστη αλλα πρεπει αναγκαστηκα να ειναι τουλαχιστον 10 μετρα μακρια απο αυτον. Οπως ξερουμε το οριο (δοκιμασμενα απο μενα) του usb ειναι 5 μετρα (βεβαια υπαρχουν και ιδικα καλωδια για παραπανω μετρα αλλα ειναι λιγο δισευρεστα και ακριβα).

 

Μηπως ξερει καποιος αν υπαρχει καποια συσκευη ιδικη για ασυρματη συνδεση μιας συσκευης με την θυρα usb του υπολογιστή; ευχαριστώ...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στα multirama και θα ζητησεις ενα usb booster ειναι καλωδιο και στην ακρη του εχει εναν κουτακι που κανει ενυσχιση του σηματος. ΑΑΑ! ειναι και ακριβο 25-30ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξερω αυτο αλλα ειναι ακριβω. να μου πεις και η συσκευη αν υπαρχει θα ειναι ακριβη αλλα τουλαχιστον γλιτωνεις απ την καλωδιωση

 

*μεχρι 10 μετρα δουλευει αλλα κανει κατι σπασιματα κατα την διαρκεια και με νευριαζει παντος τωρα εχω ακριβως 7 μετρα καλωδιο μαζι με κατι ζευξεις και μου δουλευει αψογΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ Πλαίσιο που είχα πάει είχα βρει μέχρι 5m το οποίο μου δούλευε κανονικά. Παραπάνω πχ 3+5m (2 καλώδια) είχα πρόβλημα.

 

Υπάρχει άραγε wireless usb θύρα / αναμεταδότης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ Πλαίσιο που είχα πάει είχα βρει μέχρι 5m το οποίο μου δούλευε κανονικά. Παραπάνω πχ 3+5m (2 καλώδια) είχα πρόβλημα.

 

Υπάρχει άραγε wireless usb θύρα / αναμεταδότης?

 

εμένα πάντος 5 + 1,2 μετρα λειτουργει αψογα. θα δοκιμάσω και το καλωδιο των 1,8 ή 2 μετρα επιπροσθετα των 5 να δω αν λειτουργεί, θα το παραγειλω συντομα. δεν δοκιμαζω τα 3 αφου λες οτι ειναι ανωφελο. πάντος αν καποιος ξερει για ασυρματο usb ας μας πει... παρεπιπτωντος μηπως εχει σχεση και το καλωδιο η ποιοτητα κατασκευης του μηπως για κατι παραπανω απο 5 μετρα (δεν μιλαω αυτο της ενισχυσης); ρε παιδια σκουντουφλαω πανω στο καλωδιο ορισμενες φορες ειναι τεντομενο μεχρι αιδιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

lol!!!! τοσο ακριβά;;;; αστο αφηνω τα καλωδια.... ασε που το μοντεμ ειναι κολυμενο στο τζαμι δεν βολευει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...